Dış Ticaret Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cool
    Cool's avatar
    Erkek

Ben Uluslar arası Ticaret bölümünü yeni Kazandım Azda Olsa Kendimi geliştirmek istiyorum. Konusu Herşey olabilir.

ağlatmazsan ağlarsın...!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

ben de ek kontenjandan uzaktan eğitim dış ticaret kazandım bu sene. dur daha destur :| daha bitirmeden dışarı ticarete mi atılcan :)

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dış Ticaret nasıl yapılır diye sormamak ile başlar Dış Ticaret :)

Şaka bir yana Dış Ticaret Ticaret Mevzuatı, Uluslararası Ticaret,Ticari Belgeler gibi 3 temel dersi yalayıp yutman ve yanı sıra Pazarlama,Hukuk,Reklamcılık,Halkla İlişkiler,Pazarlama İletişimi vb. gibi derslere de hakim olman gerekiyor. Kullanılacak belgeler den tut kullanılacak araç, teslim yeri, teslim şekli, Gümrük işlemleri vs. hep bu kapsam da öğrenmek zorunda olduğun başlıca konular.

Ve en önemlisi ise dil. Dil bilmeden zaten o belgelerin ne anlama geldiğini bilemezsin, ezberlemek zorunda kalırsın ki hiç verimli olmaz. En azından adam sana ileride Konşimento dediğinde adamın suratına bakmazsın. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cool
    Cool's avatar
    Erkek

MMB bunu yazdı:
    -----------------------------

ben de ek kontenjandan uzaktan eğitim dış ticaret kazandım bu sene. dur daha destur :| daha bitirmeden dışarı ticarete mi atılcan :)

Hacı Ağaç Yaşken eğilir ;) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

100 soruda dış ticaret diye bir kitap var ben igemeden aldım onu okumanı tavsiye ederim

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cool
    Cool's avatar
    Erkek

MMB bunu yazdı:

Hacı Ben Macaristanda okuyorum Avrupanın Heryerine gitme şansım war okulun sağladığı bir olanak. Şimdiden Kafamda Bir fikir olsun İstiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cool
    Cool's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:

Dış Ticaret nasıl yapılır diye sormamak ile başlar Dış Ticaret :)

Şaka bir yana Dış Ticaret Ticaret Mevzuatı, Uluslararası Ticaret,Ticari Belgeler gibi 3 temel dersi yalayıp yutman ve yanı sıra Pazarlama,Hukuk,Reklamcılık,Halkla İlişkiler,Pazarlama İletişimi vb. gibi derslere de hakim olman gerekiyor. Kullanılacak belgeler den tut kullanılacak araç, teslim yeri, teslim şekli, Gümrük işlemleri vs. hep bu kapsam da öğrenmek zorunda olduğun başlıca konular.

Ve en önemlisi ise dil. Dil bilmeden zaten o belgelerin ne anlama geldiğini bilemezsin, ezberlemek zorunda kalırsın ki hiç verimli olmaz. En azından adam sana ileride Konşimento dediğinde adamın suratına bakmazsın. 

Hacı Sen ne İşle İlgileniyorusun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Büyük bir şirkette staj ayarla bu kadar hevesliysen. Gerisi gelir.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
Toplam Hit: 1859 Toplam Mesaj: 8