Disk İmajı Alma & Şifreleme (W10)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam,

Soru 1- Temiz bir win10 kurulumu yapmak istiyorum. Sevdiğim programları yükleyeceğim. Sonra bunun imajını alayım format falan gerektiğinde çat diye kurayım tekrar tekrar baştan uğraşmayayım diyorum. Biliyorum yapıyorsunuz böyle şeyler. Nasıl yapıyorsunuz?

Soru 2- Bu bilgisayarın diskini şifreleyeyim. Kriptolama mı oluyor ne oluyorsa artık adı. Yarın bir gün çalınırsa, HDD söküp kendi kasalarına bile taksalar verileri okuyamasınlar. Tercihen FBI CIA falan da göremesin :d Var mı böyle bir şifreleme muhabbeti? Performansı düşürür mü?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

ilk soru için norton ghost var eski versiyon daha iyi bana göre

2 soru ıcın windows kullanıyorsan bitlocker var

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Selam,

1. Eskiden norton ghost vardı ama artık yok. Onun yerine Clonezilla, FOG, Part clone, Macrium Reflect, Acronis Disk Director, True image... alternatifleri var. Youtube da adım adım image almayı anlatan videolar bulursun.

2. Windows kendi bitlocker yeterince iyi ve güçlü, başına iş açmaz. Alternatif open-source VeraCrypt iyidir ama hatalı bir işlem yaparsan diski formatlaman lazım. Dikkatli kullan.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bitlockerin ta alüminyum.

Diski şifrelemiş kafam rahat kullanıyordum. Anakart arızalandı. verileri almak için m.2 ssdyi başka bilgisayara taktım. bitlocker kodunu nereye yedekledim acaba diye kara kara düşünürken dosyalara direkt erişim verdi awk :)

şifreleme w10 da yapıldı şifresiz açan w8.1 pro

edit,

klonlama için bir usb'ye bootable macrium kurdum. hoşuma gitti. geri kurulum denemedim henüz, ama yedekleme kısmı başarılı (:

noname tarafından 04/Nis/23 14:07 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adama
    adama's avatar
    Erkek

acronis server veye normalini kullanabilirsin 

Beleş wireless kahramanı.
Toplam Hit: 834 Toplam Mesaj: 5
şifreleme imaj win10 disk imajı kripto