Diyabetik Çorap

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

kayınpederin şeker hastalığından dolayı ayağında yara vb sıkıntılar oluştu tedavi sürecini desteklemek için diyabetik çorap almayı düşünüyoruz ancak hiç bilmediğim bir konu bir bilen şunu al yada vb tavsiyelerde bulunacak varsa tavsiye almaya geldim internette araştırdım ancak doğru düzgün bir bilgiye ulaşamadım 20 tl ye de var 100 tlyede bu da kafa karıştırıyor kendi yada çevresi kullanan yada bu konuyu bilen varmı 

chirkin01 tarafından 18/Tem/20 12:00 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

İlk defa duydum.yara ile ne alakasi var?

Anca mikrop enfeksiyon kapmasin diye hijeniktir diye tahmin ediyorum. Link atarmisin neymis bakayim

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Anca mikrop enfeksiyon kapmasin diye hijeniktir diye tahmin ediyorum. Link atarmisin neymis bakayim

https://www.bilgidoktoru.com/diyabetik-corap.html çorabın ne olduğu ne işe yaradığı ile ilgili bilgi burda var. genel olarak hijyenik vs. ancak benim aradığım işe yarıyormu ve nereden hangi markadan alalım sahtesi gerçeği vs.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Diyabetik ayak bakımı için en önemli şey regüle kan şekeridir. Pamuklu dikişsiz çoraplar tercih edilmeli. Ayağın rahat olduğu ayakkabı örneğin skechers. 

Lapitak DM krem bulursanız alın. Diabstoredan ilgili ürünleri pahalı da olsa bulabilirsiniz. 

Kayınpeder için de en güzel şey kaliteli bir glukometre cihazı satın alıp hediye etmeniz olacaktır. 

Regüle şeker olmadıkça ayaktaki bakım zorlukları artacaktır. 

Her akşam ılık suyla ayak yıkanmalı güzel kurtulmalı ve kaliteli krem ile nemlendirilmeli. 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    chirkin01 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

https://www.bilgidoktoru.com/diyabetik-corap.html çorabın ne olduğu ne işe yaradığı ile ilgili bilgi burda var. genel olarak hijyenik vs. ancak benim aradığım işe yarıyormu ve nereden hangi markadan alalım sahtesi gerçeği vs.

İdda edemem ama bana biraz para tuzagi gibi geldi .

@rapidhacker550 arkadas güzel aciklamis. 

Ek olarak bize bir krem onermislerdi yillar once hala gunluk kullanirim. Recetesiz ve biraz pahalidir ( 75 tl idi)

"Decubal " bu kremin cesitleri var.  yogun bakım olani yaralarin kapanmasina yardimci oluyor. Uzun sure yatakta yatmaktan kaynakli almistik biz. Cok memnun kaldik. Doktora eczaciya danis. Eger uygunsa almani tavsiye ederim. 

Annemin ayagi simsiyahti. İnsülin baslayip ayagina dikkat ettik. Ortapedik ayakkabi, pamuklu corap ve günluk bakim ile asilabilir. Corabin cok büyük bir hikmeti yok. 

Bebege nasil bakiyordunuz ayagada oyle bakarsaniz sorun cikmaz. 

Cok ayakta kalmayacak cok sicak ve soguga maruz kalmayacak. His kaybi oldugundan birsey battiginda kanasa bile hissetmez. Kontrol edecek. Yara oldugunda hemen temizleyip sarip pansuman edilecek...

Yaralar seker dengesinin bozulmasindan kaynakli. Guzel bir diet tedavi ile riski ciddi anlamda azaltirsiniz. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

zaten çoraptan büyük bir beklentim yok değim gibi tedaviyi destekleme amaçlı ama öncesinde üç kağıtmı gerçekliği varmı onu araştırıyorum bonny silver diye bir marka buldum ona bakıyorum.

kayın peder yıllardır şeker hastası ancak 7-8 ay önce ayak anjiyosu (en azından benim aklımda adı öyle kaldı) yaptılar o zamana kadar  hiç yara sorunu yokken o zamandan beri ayaktan diyabetik yara sorununu aşamadık belkide öyle denk geldi bilemiyorum araştırırken bulduğum bunların bi normal dikişsiz olanları var 6lı sını 70 e 100 e satıyorlar bide gümüşlüsü var onun tanesi 50 tl bakalım araştırıp karar vereceğiz artık

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ptchicko
    ptchicko's avatar
    Erkek

Öncelikle geçmiş olsun. Diabetik çorap dediğiniz gibi çok büyük beklenti olmaması gereken bir şey. Tedavi amacı yok sadece diabetik ayak dolaşım sıkıntısından dolayı çok hassas hale gelen bir uzuv oluyor. Üzerinde vücut ağırlığımızda bindiği için daha da çabuk zarar görebilir hale geliyor. Bu amaçla ayağı terletmeyen - aşındırmayan, lastikleri sıkmayacak ve dolaşımı engellemeyecek şekilde ayarlanmış çorap anlamına geliyor. Köylerde falan ihtiyacı olan kişilere mevcut çoraplarındaki lastikleri birer sıra kopararak gevşetme yapıyorduk. Ancak bizim artık aldığımız çoraplardaki lastikler bu şekilde değil o yüzde ya lastik bölgesini tamamen kesiyoruz veya mümkünse diabetik çorap aldırıyoruz.

Bence bunun yanında ayakkabı daha önemli. Ayakkabılarda ayağı darbelerden koruyacak ve bunun yanında yürüyüş esnasında vurmayacak bir ayakkabı seçmelisiniz.

Günde en az 1 kez ayak yıkama, hassas bir şekilde kurulama akabinde pudralayarak bakımını yapınca işlem tamamlanmış oluyor. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    chirkin01 bunu yazdı

zaten çoraptan büyük bir beklentim yok değim gibi tedaviyi destekleme amaçlı ama öncesinde üç kağıtmı gerçekliği varmı onu araştırıyorum bonny silver diye bir marka buldum ona bakıyorum.

kayın peder yıllardır şeker hastası ancak 7-8 ay önce ayak anjiyosu (en azından benim aklımda adı öyle kaldı) yaptılar o zamana kadar  hiç yara sorunu yokken o zamandan beri ayaktan diyabetik yara sorununu aşamadık belkide öyle denk geldi bilemiyorum araştırırken bulduğum bunların bi normal dikişsiz olanları var 6lı sını 70 e 100 e satıyorlar bide gümüşlüsü var onun tanesi 50 tl bakalım araştırıp karar vereceğiz artık

Ben Tip 1 Diyabetli olarak sana en güzel yöntemi açıklamaya çalıştım. Bu işin sırrı regüle şeker ( düşük şeker olsun demiyorum sonuçta yaşlı tabi yüksek de olsun demek istemiyorum). Daha sonra güzel bir bakım gerekiyor.Bakım için her akşam ayak kontrolü ve ılık suda yıkama ve kurulama.Sonrası bir güzel de kaliteli krem ile nemlendirme. İçinde petrol bazlı kimyasal olmayan bir ürün gerekiyor.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    chirkin01 bunu yazdı

Ben Tip 1 Diyabetli olarak sana en güzel yöntemi açıklamaya çalıştım. Bu işin sırrı regüle şeker ( düşük şeker olsun demiyorum sonuçta yaşlı tabi yüksek de olsun demek istemiyorum). Daha sonra güzel bir bakım gerekiyor.Bakım için her akşam ayak kontrolü ve ılık suda yıkama ve kurulama.Sonrası bir güzel de kaliteli krem ile nemlendirme. İçinde petrol bazlı kimyasal olmayan bir ürün gerekiyor.

tavsiyelerin için teşekkür ederim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    chirkin01 bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    chirkin01 bunu yazdı

tavsiyelerin için teşekkür ederim

Rica ederim yine diyabetle ilgili bir şey olursa özelden de sorabilirsiniz. Almanya'ya gitme şansınız filan varsa hiç durmayın gidin ömrüne ömür katarsınız.

Toplam Hit: 793 Toplam Mesaj: 10
diyabet çorap