DLNA Kurulumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikilller
    Antikilller's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Bizim uydu alıcı 1 yıldır bizi illallah ettirdi. ve televizyonda dlna sistemi mevcut (samsung led tv 4000 serisi) ve bu dlna yı biraz araştırdım bilgisayara takılan tv kartının görüntüsünü aktarabiliyormuşuz

acaba bu olay ne kadar doğru

yapmak için ne gerekir tv kartı vs.

kurulum nasıl olur bir açıklama yapabilirmisiniz

UCİ MTB Racer DÜ Faculty of Economics and Administrative Sciences
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Skystar 2 uydu kartın varsa progdvb isimli programa plugin yükleyerek DLNA ( media streaming ) yapabilirsin. Ama pc ye bağımlı olman lazım tv den değiştiremezsin. Aynı zamanda ağdaki başka bir pc de bunu görebilir örneğin laptop. Sana tavsiyem uydu kartına çok para harcarsın ona girmek yerine al bir tane dreambox 500 veya hd destekli bir uydu ( linux tabanlı olursa daha iyi olur )  sıkıntı yaşamazsın. Ağ üzerinden vereceğin streaming yayında takılmalar vs çok olacaktır. 

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ucenmi
    ucenmi's avatar
    Erkek

hazır konu açılmış bende sorayım . bizim televizyondada var bu dlna videoları falan tv de oynatabiliyorum ama ben video tivibu programındaki görüntüyü ekrana vermek istiyorum işte nasıl olursa ister ekranın görüntüsünü anlık olarak videoya çevirsin sonra tv de oynatabileyim o anda yada direk programın görüntüsünü tv ye atsın

Toplam Hit: 2330 Toplam Mesaj: 3