folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Dokunmatik Monitör Yapımı ?

Dokunmatik Monitör Yapımı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

Şimdi başlık değüşük oldu biliyorum da şimdi şöyle bir video buldum herşey güzel kullandığı lcd ekran dokunmatik değil bu adam onu nasıl dukunmatiğe gevirdi bilgisi olan var mı linki bırakıyorum

Building a USB-C touchscreen monitor (new for 2021) - YouTube

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

direkt dokunmatik panel almış hocam, açıklamada linkleri var zaten, touchscreen yazan linke tıkla açıklamada

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

direkt dokunmatik panel almış hocam, açıklamada linkleri var zaten, touchscreen yazan linke tıkla açıklamada

e bu malak başta niye leptoptan lcd söküyor ozaman :/

ha çözdüm sessiz izledim videoyu adam anlatıyor zaten olayı tamamdır teşekkür ederim.

emuxa tarafından 21/Şub/21 00:00 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyyldrm
    mkyyldrm's avatar
    Erkek

Adamın kendi lcd si dokunmatikmiiş zaten bende bi düşündüm bi an nasıl yaptı diye ama :) Peki o zaman benim konuya paralel bir sorum olacak arkadaşlara, elimde 15.6 notebook ekranı var ama notebook pert durumda kullanılmıyor. Şİmdi ben bu lcd ekranı harici olarak çalıştırıp 2.ekran yapmak istiyorum ama internette çeşitli kartlar ile yapan elemanlar var ama onlarda bir kaç yıl önce aliexpressten bi kart felan almışlar tabi o zamanlar ne virüs var ne vergi ücreti felan. Şu aralar o kartıda araştırdım ama astarı yüzünden pahalı misali. 

Uzun lafın kısası bu elimdeki lcd ekranı nasıl bir uygulama ile vga yada hdmi girişi olan bir ekrana çevirebilirim. Aslında hiç fark etmez kablolu yada kablosuz hatta usb bağlantı ile bile olur yeterki kullanabileyim :D  

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek
    mkyyldrm bunu yazdı

Adamın kendi lcd si dokunmatikmiiş zaten bende bi düşündüm bi an nasıl yaptı diye ama :) Peki o zaman benim konuya paralel bir sorum olacak arkadaşlara, elimde 15.6 notebook ekranı var ama notebook pert durumda kullanılmıyor. Şİmdi ben bu lcd ekranı harici olarak çalıştırıp 2.ekran yapmak istiyorum ama internette çeşitli kartlar ile yapan elemanlar var ama onlarda bir kaç yıl önce aliexpressten bi kart felan almışlar tabi o zamanlar ne virüs var ne vergi ücreti felan. Şu aralar o kartıda araştırdım ama astarı yüzünden pahalı misali. 

Uzun lafın kısası bu elimdeki lcd ekranı nasıl bir uygulama ile vga yada hdmi girişi olan bir ekrana çevirebilirim. Aslında hiç fark etmez kablolu yada kablosuz hatta usb bağlantı ile bile olur yeterki kullanabileyim :D  

mecbur bir kontrolcü kartı alacaksın yani 17-18 dolarlık bir kart vergisini kargosunu ödeyip alacaksın dediğin gibi baya pahalıya geliyor :/

kartsız bypass yapmak istiyorsn sanırım oradaki olay da şöyle görüntü aktarsan bile ana monitör ile aynı görüntü alırsın ki o da kesin değil

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyyldrm bunu yazdı

modelini arat aliexpresste ebay de falan uygun kontrol kartı çıkar belki. ben tr de satan kimseyi bulamadım. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Elinde malzemeler yok dışarıdan alacaksan, asus'un direk boyle monitörleri var. Onlardan almak daha mantıklı. cok kullanışlılar. 

rakkoc tarafından 21/Şub/21 06:55 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Bende de Asus laptop var anakart sıvı temasından dolayı mefta oldu. Dokunmak paneli var bir araştırayım bakalım :) 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Laptop un ekranı sat üstüne biraz ekle yada ekleme ikinci monitör al

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    myblackworldweb bunu yazdı

Bende de Asus laptop var anakart sıvı temasından dolayı mefta oldu. Dokunmak paneli var bir araştırayım bakalım :) 

onu kullanmak zor olur diye düşünüyorum, o flexi usb den bağlaman lazım falan, biraz elektronik işi var orda

Toplam Hit: 1100 Toplam Mesaj: 11
usb monitör usb-c monitör