Domain Maili Spam Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Arkadaşlar,

Domainime ait e-mail'im var. Ancak yaptığım iş gereği, her gün 500-1000 civarında e-mail gönderiyorum (emlakçılığın deniz versiyonu, elimde ki mevcut yükleri, dünya genelinde armatörlere gönderiyorum). Bazı firmalar benden gelen e-mailları kabul etmiyor ve muhtemel SPAM uyarısı veriyor.

Mail adresine ait COMODO'dan sertifika da aldım ama sonuç değişmiyor. Blacklist sitelerine baktım, domain blacklist'e alınmamış. Bu durumda mail adresinin spam gözükmemesi için ne yapabilirim?

SMTP error from remote mail server after end of data:
        host fcj-mgw4.frachtcontor.de [212.12.55.14]:
        554 5.7.1 Mail appears to be unsolicited [SPAM] 

Saygılarımla,

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Mail gönderen serverin ip adresini değiştirmen işini çözecektir diye düşünüyorum. Domainde sorun yok diyorsun. Ayrıca aynı ip üzerinden kaç mail adresinin olduğunu ve günlük ve aylık kaç tane mail attığını analiz etmelisin. 

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mail server için kullandığın ip adresini değiştirmeyi dene mailini başka servere taşı 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

Bu iş için smtp relay satan büyük firmalar var. 

Madem günde 1000 mail yollayacaksın, hiç uğraşma sertifikası, spf'si dkim'i vs.

Gir www.mandrill.com 'a aç bir hesap. Ayda 30 bin mail (12.000 'i zaten bedava) = 18.000 gönderi ücreti yapacak.

Bunun ardından günde önce 250-250 atarak spam işaretleyenleri (gelişmiş raporlama var) listenden çıkarıyorsun (spam işaretleyenden geri dönüş zaten alamazsın, beyhudedir inatla göndermek). Yavaş yavaş mail itibarın yükseliyor günde 50-100 bin bile atabilecek duruma geliyorsun. 30.000 gönderi için ilk 12bin ücretsiz olduğundan 18.000 gönderide ($0.20/thousand ile) 18 * 20 cent'ten 3,6$ ödersin. Raporlarını da huşuş içinde gözlersin.

buzukatak tarafından 26/Ağu/13 11:42 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

yakınd abende başlayacağım o kadar ucuz olacaksa hemen almam lazım

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Merhaba,

Cevaplar için sağol. Şöyle bir durum daha var, mail attığım şirketlerin hepsi ile kişisel olarak tanışıyorum. Yani, bir mail hazırlayıp, tanımadığım kişilere göndermiyorum. Dolayısıyla, spam kabul edenlere mesaj gönderemem demek, kendi arkadaşımın serveri beni tanıyana kadar ona mail gönderemem demek.

Toplam Hit: 1965 Toplam Mesaj: 6