folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Domain Tescilinde Paralar Nereye Gidiyor

Domain Tescilinde Paralar Nereye Gidiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek
    domain ve host u birlikte satan bircok firma var internette domain olayinda su olayi anlamadim mesela senelik milmem kac dolar verdigimizde para kime gidiyo yani bilmemne.com aldigimiz zaman bunlari daha önceden toplayan firmalar var da istersen 100dolar ver bizde ki kayitli domain sana veririz yapiyorlar sanirsam bzm bi ark demisti domain süresi gecti arab bi firma almis geri vermek icin bu fiyati söylüyor demisti. Bide bundan ayrı kimsenin reg lemedigi siteler icin kim para aliyor. Yani birsürü türk sitesi en ucuz domain bizde diyor bu adamlar nereye regliyolar bilmeyenler ugrasamsin diye bunlar 3 kaydetdirip vantadastan 5 mi aliyor yasal olarak domain kayitlarini elinde bulundruan genel firmalarmi varya yoksa belli sirketler belli adlari ellerinde mi bulunduruyo  yani  .com larda telif hakki atiyorum microsoft a   .com.tr de koç gibi boyle daha once telif hakkini almis şirketlere mi gidiyo?.Reg leri kendiniz xxx siteden kendiniz yapin diyodu adminler  bu sitede bizm türk siteleri gibi araci mi yoksa direk telif hakkini elinde bulunduran sirketin sitesi mi  kafam baya karisik bu konuda , aydinlatirsaniz sevinirim :)

Nullum crimen sine lege
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    ICANN ı araştır istersen.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khellix
    Khellix's avatar
    Erkek
    eywllh hoja sagolasın arastirdim okudum.

Nullum crimen sine lege
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Webmaster61
    Webmaster61's avatar
    Erkek

walla kardesim benmde senin gibi acayip kafam karıstı. bu işin başında ICANN var.

avrupaya internic bakıyor.

amerikanınki arnicti galiba.

Türkiye'dede bu yetki ODTÜ ye verildi işte. com.tr leride ODTÜ veriyor sadece.

sonunda cozmustum olayı:D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Domain registrarın babası ICANN'dır.

Bu ilişkiye göre: ICANN => Resmi Bayi (Onlinenic, ResellerClub,ODTU vs.) => Üçüncü şahıs => Müşteri..

Bkz: http://www.icann.org/

Toplam Hit: 1508 Toplam Mesaj: 5