folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Domainde "-" İşaretinin Kullanılması ?

Domainde "-" İşaretinin Kullanılması ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hulagu
    Hulagu's avatar
    Erkek

Pek anlamam bu işlerden ama çok boş vaktim var bu aralar zaman geçirmek için bi domain alayım wordpress kurup takılayım dedim ama aklımdaki tüm domainler alınmış. Acama www.domain-adı.com şeklinde domain alsam faydası zararı ne olur. Faydası olmazda seo açısından fln zararı olurmu yada akılda kalırmı dandik site izlenimi verirmi ...

Madem Türksün Göster Ürksün!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

1 tane tire kullanırsan bir sakıncası yok. google gözünde bosluga tekabul ediyor.

domainadi.com ile domain-adi.com arasında sorgulamalarda su ana kadar hiç farklılıga denk gelmedim.

yalnız kullanıcı bazlı seo olarak düşündügümüzde akılda kalıcıgılı azalıyor. 

şahsen sevmem.

eğer birden fazla tire kullanırsan spama girer o domainden hayır gelmez

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

hedef kitle önemli. tamamen organik hit hedefliyorsan sıkıntı yok ama ortam olsun, kalıcı ziyaretçim olsun dersen sıkıntı var. tire olduğu için markalaşacak bi domain olmaz ve tiresiz siteye çok hit kaçar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hulagu
    Hulagu's avatar
    Erkek
    itfaiyeci bunu yazdı

hedef kitle önemli. tamamen organik hit hedefliyorsan sıkıntı yok ama ortam olsun, kalıcı ziyaretçim olsun dersen sıkıntı var. tire olduğu için markalaşacak bi domain olmaz ve tiresiz siteye çok hit kaçar.

Tiresiz site kullanımda değil hocam adam almıs satılığa cıkarmıs 2 ayı var süresinin dolmasına yeniler ama muhtemelen

Madem Türksün Göster Ürksün!..
Toplam Hit: 916 Toplam Mesaj: 4