folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Donanım Ustaları Konuya Lütfen Everest Psu Neden Alınmaz

Donanım Ustaları Konuya Lütfen Everest Psu Neden Alınmaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Selam millet 

5 ay önce everest rampage 850w gold rgb psu satın aldım.Kasa full rgb olsun diye başka rgb marka yoktu vatan pcde.Gayet memnunum bi sıkıntı yok fakat forumlarda vs görüyorum yok saatli bomba,yok tsk envanterinde bulunması gereken bir mühimmat gibi abuk sabuk yorumlar görüyorum.işte yüksek volt gelirse sistem pert , alçak volt gelirse apartmanı yakar gibi uber yorumlarda yok değil.Pc monitör ve modemi 2 adet ups ile destekliyorum ve akım koruyucu prizimde var  Aşağı yukarı 10klık sistemim var ups değiştirmeli miyim yoksa böyle devam etsem sıkıntı olur mu ? 

Ignorance is bliss.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Fabrikadar ortalama 40 pc var yarısında everest vardır. Evet yanan cortlayan oluyor da bi psu nun üzerine bukadar gidilmez be kardeşim :D Ucuz işte aynı bu samsung gibi. Ucuza telefon yapıyor ama bok gibi. Alo diyo mu diyo çok yüklenince donuyo mu evet tamam everst de öyle işte. Çok yüklenmicen kararında kullanacan sıkıntı yok. Forumda her 10 üyeden 9u biliyorumcudur.  Amk evladı parayı basmış gitmiş corsair-zalman bilmem ne almış everest i ezikliyor .. Babanız everest !

Everesti ben desevmem de son zamanda baya eziyolar harbiden ama abartılıyor...

edit yukarda " forumda " derken donanım haber vb. forumları kastediyoruum. çıkar yine götünden anlayan olur diye belirteyim dedim :)

dcpromo tarafından 30/Tem/18 12:58 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Everest'in uygun fiyatları ürünlerinde kullandığı malzemeler ile diğer pahalı markaların kullandığı malzemeler arasında fark var. Voltaj dalgalanması, sıcaklık, malzemenin bunlara direnci gibi etmenlerde Everest daha az dayanıklıdır. Tabi senin aldığından hangi malzemeler var bilmiyorum ancak genel olarak fiyat odaklı olduklarından atıyorum PSU içerisindeki aliminyum soğutucu bloklar diğerlerine göre daha ince yada azdır, kullandığı kapasitörler 2. veya 3. kalitedir. Kullandığı trafo daha dandiktir falan filan. İş böyle olunca 1000tl verip aldığın PSU taş gibi senelerce çalışırken Everet'in PSUsu 3.4. senede cortlayabilir.

Kendimden örnek vereyim. Arkadaşım kasa toplarken High Power PSU aldırdım ona benim açtığım konuya bakarsan PSU zamanla cortladı. Vermediğimiz 100-200tl için bugün 400 500tl lik PSU almak zorunda kaldık yani. Olay bu. Tabi bahsedildiği kadar da dandik değil ancak süper kalite bekleme.

Zaman zaman açar tozunu alırsan, korumalı priz ya da UPS kullanırsan o zaman ömrünü uzatmış olursun.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Everest'in uygun fiyatları ürünlerinde kullandığı malzemeler ile diğer pahalı markaların kullandığı malzemeler arasında fark var. Voltaj dalgalanması, sıcaklık, malzemenin bunlara direnci gibi etmenlerde Everest daha az dayanıklıdır. Tabi senin aldığından hangi malzemeler var bilmiyorum ancak genel olarak fiyat odaklı olduklarından atıyorum PSU içerisindeki aliminyum soğutucu bloklar diğerlerine göre daha ince yada azdır, kullandığı kapasitörler 2. veya 3. kalitedir. Kullandığı trafo daha dandiktir falan filan. İş böyle olunca 1000tl verip aldığın PSU taş gibi senelerce çalışırken Everet'in PSUsu 3.4. senede cortlayabilir.

Kendimden örnek vereyim. Arkadaşım kasa toplarken High Power PSU aldırdım ona benim açtığım konuya bakarsan PSU zamanla cortladı. Vermediğimiz 100-200tl için bugün 400 500tl lik PSU almak zorunda kaldık yani. Olay bu. Tabi bahsedildiği kadar da dandik değil ancak süper kalite bekleme.

Zaman zaman açar tozunu alırsan, korumalı priz ya da UPS kullanırsan o zaman ömrünü uzatmış olursun.

her ay düzenli tozunu alırım kasanın hatta bugün kasayı monitörün yanında taşıdım fazla toz oluyor diye , akım korumali prizim ve 2 adet ups var aldığım günden beri çok dalgalanma oldu ani yükselmeler , sürekli kesintiler 1 kez bir şey olmadı.Amacım alıp 10 sene kullanmak değil tabiki zamanla upgrade yapacağım fakat bu süre zarfında beni götürsün yeterli.Bende biliyorum kaliteli psu almasını ama rgb olan sadece everest vardı satış personelide  tavsiye ettiği için aldım.Çok ön yargıyla yakşalıyorlar falan dedi everest için  corsair , cooler master vb firmalar arasında max 100 tl oynuyordu.Sonra forumları bi araştırdım sanırsın c4 bomba , daha 5 ay oldu alalı şimdiden değiştirmeyi bile düşünüyorum ..

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

850 watt hadi en kotunun kotusu 12v kanalından 600w veriyor diyelim

i7 li 1070 li ortalama bi sistem bile 600w ın yaklasık yarısını kullanır ki buda psu ya yük bindirmediği için psu rahat çalışır

bide ups takmıssın zaten, o sisteme bişey olması için çok şanssız olman lazım :)

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Hocam iki nokta var takılıdığım;

1) RGB ne yahu :D (red green blue dan başka tabi :) )

2) Satış elemanının tavsiyesini ASLA (%99, %1 elemanı tanıyorsan payı) gözönüne alma :D  Bana, harddisk windowsun bu sürümünü desteklemiyor diyen bile oldu da :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Hocam iki nokta var takılıdığım;

1) RGB ne yahu :D (red green blue dan başka tabi :) )

2) Satış elemanının tavsiyesini ASLA (%99, %1 elemanı tanıyorsan payı) gözönüne alma :D  Bana, harddisk windowsun bu sürümünü desteklemiyor diyen bile oldu da :D

elemanı daha önceki alıverişlerimden  tanıyorum yardımcı oldu baya oda gaming üzerine pc topladığı için beraber topladık , olmuşken ışıklı mışıklı olsun dedik o yüzden güç kaynağı olarak everesti seçtik,rgb olayı ışıklı mışıklı oluyor ya aşağı resmi koydum :D

Şimdilik bu güç kaynağına güveniyorum inşallah yüzümü yere eğdirmez :D

Ignorance is bliss.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ya arkadaş :D nedir bu rgb merakı madem rgb arıyordun başka iyi marka alıp içini açardık rgb fanı döşerdik içine oldu bitti..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

kasa icindeki sicak hava ne kadar cok cikarirsan okadar sorunsuz calisir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

iyi markalarla arasinda 100tl varsa ve sen everesti sectiysen satis temsilcisi ileride mudur olacak adamdir valla kendisini tebrik etmek isterim :)

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 1313 Toplam Mesaj: 10
psu