folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Donanımla İlgili Bir İki Şey Kafama Takılıyor

Donanımla İlgili Bir İki Şey Kafama Takılıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Yaa hocalar valla bunların neden olduğunu çözemedim.Sizde anlatayım

1- Mesela pc yi kapatacağım,pc kapanırken montitörü kapattığımda pc daha geç kapanıyor (5-10 sn da geç) Bunu denedim ve bende hep böyle.Neden böyle anlamadım,yıllardır da bunu deniyorum :))

2- Pc ilk başladıldığında veya reset düğmesine basıldığında pc hoparlöründen (kasanın içindeki hop.) beep diye ses gelir pc açılırken, ama pc yi normal olarak başlat-yeniden başlat ile restart yaptığımda kasanın içindeki hop. ses çıkmıyor.Bunu da geçenlerde fark ettim.

Acaba bunların cevabını bilen var mı? Yaaaaaa kafama takıldı,işin içinden çıkamadım,belki bazı arkadaşlar bilir dedim

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    1-Monitörü kapattığında 5-10 saniye fark ediyor gibi gelmesinin sebebi monitörün tepki hızı yaklasik 12sn ydir o da sana erken mis gibi gelir ama aynı surede kapanir

2-Reset ve Power direk elektronik devre cizgilerine kısa devre yaparak pc yi kapatmaktır bunun icin bip verir...Ama yazilimda PİC programlamayla yeniden baslat a yol gosterildigi icin hata olarak algılamaz...Reset ile yeniden baslat ayni sey degildir...bunun icin hata kodu algilamayan pic devreler biipp uyarisi vermez..

"Buda son yazim"

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Hoca öyle ne son yazısı falan,bırakıp gitme yok,eminim ki bu sorulara senden başka cevap verebilcen olmazdı :) Ayrıca hocaa senin atlayacağını bildiğim için böyle soru sordum. Computer hocaa yapma böyleee

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
Toplam Hit: 1304 Toplam Mesaj: 3