folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Donem Projesi Icin Uygulama Fikirleri

Donem Projesi Icin Uygulama Fikirleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

Selamlar

Okulun ara projesi icin mobil uygulama fikri ariyorum . Fikir bulma konusunda nerdeyse 0 ım . Buradan guzel seyler cikabilecegine inaniyorum. Her konuda ve diger muhendislik konulariyla ilgili olabilir. Teşekkurler .

Mobil uygulama geliştirilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Kamerayla metrobüsün kapısının nerede durağını hız ve ivme yardımıyla hesaplayıp tahmin edecek ve bunu kamera görüntüsü üzerinde augmented reality şeklinde gösterecek bir uygulama yap

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Kamerayla metrobüsün kapısının nerede durağını hız ve ivme yardımıyla hesaplayıp tahmin edecek ve bunu kamera görüntüsü üzerinde augmented reality şeklinde gösterecek bir uygulama yap

Hocam :( konu bulmakta zorluk çeken biri için çok fazla kolay değil mi bu  ?

Hocam sen onu dinleme.

Borsa tahmin app yap malum coin olayı arttı. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Muhendislik olayini bi acar misin ? Ne muhendisligi ? Insaat mi ? Ziraat mi ? Yazilim mi ? ney... ???  Ona gore daha uygun bir fikir gelebilir hocam.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Wifi şifresi kırıcı.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Muhendislik olayini bi acar misin ? Ne muhendisligi ? Insaat mi ? Ziraat mi ? Yazilim mi ? ney... ???  Ona gore daha uygun bir fikir gelebilir hocam.

Bilgisayar okuyorum hocam mobil yaziyorum ama dedigim gibi diger konularla atiyorum goruntu isleme veya data miningle alakali biseyler olsa daha guzel olur.

Fikirler guzel ama isinamadim dursun burada :)

Up

blackseaboy28 tarafından 08/Şub/18 20:43 tarihinde düzenlenmiştir

Mobil uygulama geliştirilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Gözlerini kapa mobil ile ilgili kendi yaşadığın sorunları düşün sonra onlar sorunlar arasından en basitini seç ve uygulama projen olarak seç. Bir sonuca ulaşamazsan başkalarından mobil ile ilgili yaşadığı sorunları sana söylemesini isteyerek sonuca ulaşmaya çalış.

Mesela ben kendi yaşadığım ve araştırmadığım problemlerden hemen birkaçını söyleyeyim: telefonu mouse olarak kullanmak, rehber kayıtlarımı pcden anlık olarak değiştirebilmek.

Sadece bi imza..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bir hastalik seç. 

Bunun belirtilerini işle ( nabiz, terleme, carpinti, ateş, nefes,...) hepsinin hangi aralıkta olmasi gerektiğini  belirt. O araliğin dışına çıkarsa tek sempton ise yesil, birden fazla ise sarı, çok fazla ise ve hastanin bayilmasi gibi bir durumda kirmizi alarma verecek. 

Ve otomatik olarak hastaneyi ve önceden belirtilmiş kişilere mesaj- arama gibi bir şekilde haber edecek bir sistem kur. Bunu saate entegre et ( saatleri çok  sevdiğimden :)  ve proje icin basit olduğu dan) yoksa başka yöntemlerde deneyebilirsin

Al sana yapay zeka

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    blackseaboy28 bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

Bilgisayar okuyorum hocam mobil yaziyorum ama dedigim gibi diger konularla atiyorum goruntu isleme veya data miningle alakali biseyler olsa daha guzel olur.

Fikirler guzel ama isinamadim dursun burada :)

Up

Hocam selam.

Bu madem bir donem projesi sana katkisi olmasini amaclaman gerek. Sana bir seyler ogretmeli ki sadece "alt tarafi bir odev" olmaktan ciksin. Boyutunu da fazla buyuk tutma ki ; donemdeki diger derslere de zaman kalsin. Buyuk birsey yapmaya kalkarsan projeyle bir muddet sonra yukten dolayi bogusmaya baslarsin...

Proje icin birazda seni cezbeden kategorilere baksan daha iyi olabilir.

Bende sana bir iki fikir vereyim kara senin

1 ) FPU Simulator yapabilirsin. Girilen sayilarin FPU icinde nasil hesaplandigini gostersin

2) Simulasyon araci yapabilirsin. Mesela "Kullanici ne kdr zaman icin istedigini, kac tane otobus oldugunu, ortalam kac kisi geldigini fln girsin.. " uygualamanda 20-30 gunluk simulasyonu cikarsin ( Boyle bisey istersen acabilirim konuyu)

3) GPS kullanarak kisinin gittigi yerleri kaydeden bir uygulama yapabilirsin. SOnrada 30 gun icinde en cok nereye gitmis v.s. gibi istatistikler gosterebilirsin

4) Kimya ile ilgili bir uygulama yapabilirsin. Iste 2,3,4 materyali karistirri kullanici ve sen sonucu cikarirsin

5) Ufak bir interpreted dili yorumlayan bir uygulama yapabilirsin. Amac algoritma mantigi ogretmek. Mesela

YAZ "Merhaba"

x=OKU "x i gir"

YAZ "x = "+x

gibi.. Hatta istersen ama suresi uzar icine alistirma fln da koyarsin..

6) Belirli matematik problemlerin cozen uygulama yapabilirsin

7) Telefona bir alic/verici baglayip uzaktan kumandali aletleri kontrol etemyi fln deneyebilirsin...

8) Verilen fotograflari otom atik duzenleme yapabilirsin. ( 100 tanesini boyutun ufalt, grascale yap, histogrami dusursun v.s. )

9) Bir uygulama yapabilirsin . Iki tane insan yuzu yuklerler. Sen bunlari ailp birlestirip ortaya yeni bir yuz cikarabilirsin fotolardan

10) Mobil app ile uzaktan ufak bir robot kontrolu yapabilirsin.

11) Sensorerle calisabilirsin... Oda sicakligini, nemi v.s mobil uygulamanda gosterebilirsin Tabi burada IoT gerekecek.

Kolay gelsin

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 1804 Toplam Mesaj: 9
android uygulama fikri