folder Tahribat.com Forumları
linefolder C - C++
linefolder Dosya İşleme Problemi

Dosya İşleme Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaGaNoS
    ZaGaNoS's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar,

dosya işlemleriyle uğraşıyorum c de. fgetc ile dosyadan karakter alıyorum istediğimse şu, mesela her satırı alıp bir diziye yerleştiricem.satır başı karakteri \n. bir dizi tanımlıyorum ve dizinin 0. elemanından itibaren okuduğum karakteri eklemeye çalışıyorum. Access violation (segmentation fault) veriyor. Değeri olmayan bir yere(veya NULL olan yere) atama yapmaya çalışıyormuşum var mı nasıl yapıldığını bilen? Acele olursa çok sevinirim hatta sabaha kadar bu bilgi elimde olmak zorunda yaklaşık 1000 satır kodu tekrar yazmamak için bunu yapmak zorundayım.Ağaç sorusunda bahsettiğim projenin sonuna geldim ve dosya işlemlerinde karakterleri diziye atamadığımı farkettim. 15 günlük çalışma yalan olacak. 

Şimdiden teşekkürler..

şartlar ne olursa olsun, serinkanlı kalmak kadar bir insana bir diğeri karşısında üstünlük sağlayan bir şey daha yoktur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek

Konuyla ılgılı fazla bılgım yok ama az once baktıgım kadarıyla pointer ile ılgılı bır sorunmus sanırım.Null atanması bu hataların cıkma nedenlerınden bırı dıyor sadece.Ama sendekı hata neden emın degılım

Kodlar sende oldugu ıcın Wikipedia Segmentation Fault baslıgını ayrıntılı okumanı tavsıye edebılırım bu saate ancak.

Was here...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaGaNoS
    ZaGaNoS's avatar
    Erkek

falca bunu yazdı:
    -----------------------------

Konuyla ılgılı fazla bılgım yok ama az once baktıgım kadarıyla pointer ile ılgılı bır sorunmus sanırım.Null atanması bu hataların cıkma nedenlerınden bırı dıyor sadece.Ama sendekı hata neden emın degılım

Kodlar sende oldugu ıcın Wikipedia Segmentation Fault baslıgını ayrıntılı okumanı tavsıye edebılırım bu saate ancak.

-----------------------------

yok hocam aslında problemim segmentation faultta değil hatanın nereden kaynaklandığını tahmin edebiliyorum benim tek öğrenmek istediğim dosyadan karakter karakter okuma esnasında o karakterleri bir dizide tutabilir miyim? Bunu nasıl yapabilirim?

şartlar ne olursa olsun, serinkanlı kalmak kadar bir insana bir diğeri karşısında üstünlük sağlayan bir şey daha yoktur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaGaNoS
    ZaGaNoS's avatar
    Erkek
    hallettim 6 saatlik arama sonucunda. dosyadan satır satır alıp işlemek daha kolay oldu. merak edenler için de kullanılacak fonksiyon fgets.

Toplam Hit: 1436 Toplam Mesaj: 4