folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Dosya Sahipliği Varsayılan Hale Getirmek

Dosya Sahipliği Varsayılan Hale Getirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

selamlar.

bugün format atmam gerekti fakat Güvenlik ayarlarından dolayı sorun yaşıyorum.

mesela cmd > choco install googlechrome kullanıyorum admin yetkileri istiyor. eskiden böyle bir problemim yoktu.

sağ tuşa "Sahipliği al" adında bir script buldum onu çalıştırıyorum ama uğraşılacak şey değil. herhangi bir şeyler kurmak için sürekli ilgili dosyaya gidip aynısını yapıyorum.

C üzerinde kendime tam denetim verdim, sorumlu atadım fakat olmuyor.. bu yetkileri default hale getirmenin bir yolu yok mu? yoksa bulana kadar uğraşacak mıyız?

OS Windows 11

Kullanıcı oluştururken mail hesabımı kullandım.

ayd tarafından 12/Mar/22 02:16 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

bu basitti hatırladığım kadarıyla

her bir klasör için değil genel klasör sağ tık özellikler güvenlik zaten buraya kadar biliyorsundur

local

administrator

kullanıcı adı

ve burası çok önemli   everyone

bunların tamamına tam yetki veriyorsun olayın çözülür

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    ayd bunu yazdı

selamlar.

bugün format atmam gerekti fakat Güvenlik ayarlarından dolayı sorun yaşıyorum.

mesela cmd > choco install googlechrome kullanıyorum admin yetkileri istiyor. eskiden böyle bir problemim yoktu.

sağ tuşa "Sahipliği al" adında bir script buldum onu çalıştırıyorum ama uğraşılacak şey değil. herhangi bir şeyler kurmak için sürekli ilgili dosyaya gidip aynısını yapıyorum.

C üzerinde kendime tam denetim verdim, sorumlu atadım fakat olmuyor.. bu yetkileri default hale getirmenin bir yolu yok mu? yoksa bulana kadar uğraşacak mıyız?

OS Windows 11

Kullanıcı oluştururken mail hesabımı kullandım.

"Change User Account Control settings" diye aratacaksin.

"Never notify" kismina cekeceksin bari :)

Ama bu ayari kalici olarak bu pozisyonda birakmani tavsiye etmem. Kim admin oluyor kim olmuyor bilmekte fayda var.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 816 Toplam Mesaj: 3
sahipliği al sorunu sahipliği al restore