Drone Merakı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Selamlar,

Fotoğrafçı değilim ve ticari işler yapmıyorum,

Hobi ve amatör olarak, gittiğim yerleri çekmek, ufak kayıtlar almak için drone'lara merak saldım.

Aklımda DJI Mavic Mini var, veya bir miktar büyüğü DJI Mavic Air de olabilir.  Bu iki drone da 500 gr altında olduğu için başımı çok ağrıtmaz, hem de ileride yeşil alanlar çoğalırsa daha çok kullanabilirim. Günümüzde ticari lisans gerektiren 500gr+ dronelar için izin alanı henüz duymadım görmedim. Bu sebeptendir 500gr altına yöneldim en azından kayıt, ticari lisans, sigorta gibi işlerle uğraşmamak için.

Bütçe max 5.000 TL. Bu ikisi veya farklı bir drone olarak hangisini önerirsiniz?

Birde, izin konusunda ticari lisans + sigorta yaptırıp okadar masraf edip izin alıp da kırmızı alanlarda uçabilen var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek

Hocam selam

Elimde Mavic Air Fly More Combo var bir reklam çekimi için toplamda 45 dk uçurdum ve öylece kutusunda duruyor.

Kutusu faturası kitapçıkları herşeyi eksiksiz duruyor.

Garantisi devam ediyor tek bir çizik yok üzerinde yedeklerin hiç birisi kullanılmadı.

09.08.2019 tarihinde Nikon bayisi Karfo'dan alındı. 

Düşündüğüm fiyat 5.750 TL

İstersen Çekimi yerde devam ettirmek için DJI Osmo Mobile 2'de var ikisi birlikte 6.250 olur fiyat.

Saygılar.

..::GVN::..
Toplam Hit: 644 Toplam Mesaj: 2
drone