Dsl Kablo Baglantisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek

Selam Dostlar

Bir süredir internette kopmalar oluyordu . Dsl ışığı gidiyor Vs. Ttnet geldi dedi iç hat kablosu çok eski ve bina Eski olduğu için hangi kablo sana ait tespit edemiyoruz Vs. Bana dışarıdaki santralden iki tane kablo ucu çıkarttı hattı buna taşıdım dedi onuda cihazına bağladı hattın bu kabloya kadar sorunsuz geliyor evine buradan bağlantı yapabilirsin dedi.

Şimdi panoya çok yakın benim dairem 15 mt kablo yetecek elektrikçi bana 200 tl çekti dedim oha amk.

Şuanda zaten sikintidayiz birde buna 200 tl verilmez.

Bu duruma istinaden

Dsl kablosu olarak hangi model ve marka almalıyım sanırım rj11 tip kablo oluyor

Bağlantıyı yaparken renk uçları nasıl olmalı ttnet elemanı siyah kırmızı kabloyu boşta bıraktı

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

hocam 15 mt kabloya 200 tl yuh yani git bilgisayarcıdan al 15 mt cat6 kablosu kaliteli olsun metresi bilmiyorum kac tldir ama sanırım en son 2 tl di maksimum 30 tl bişi tutar kendin çek,

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

cat 6 ya gerek yok kaliteli bir telefon kablosu alsan yeterli. 2 telli bakır kablo olacak. https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/siyah-renk-100-metre-koken-telefon-hat-adsl-vdsl-kablosu-modem-ile-duvar-ici-hat-kablosu-koken_pdp_540475226

bunu alabilirsin. renklerine dikkat edecek şekilde o kablonun ucuna ekle. bununda ucuna rj11 çakıyorsun ya da var olan bir kabloyu kesip ekliyorsun. Sonra bunu da modemin götüne sokuyorsun oluyor bitiyor :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

elinde hic cat5 kablo artigi falan yok mu? ekli kablo 15m de cok bisey farke ettirmez sanmiyorum. cat5 al 10m. icinde 8 kablo var. zaten 4 tanesini cikar icinden. olur sana 20m kablo :) bir ucunu panoya diger ucunu hazir cakili kablonun ucuna bagla guzelce bantla tamamdir.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    izleyici
    izleyici's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

cat 6 ya gerek yok kaliteli bir telefon kablosu alsan yeterli. 2 telli bakır kablo olacak. https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/siyah-renk-100-metre-koken-telefon-hat-adsl-vdsl-kablosu-modem-ile-duvar-ici-hat-kablosu-koken_pdp_540475226

bunu alabilirsin. renklerine dikkat edecek şekilde o kablonun ucuna ekle. bununda ucuna rj11 çakıyorsun ya da var olan bir kabloyu kesip ekliyorsun. Sonra bunu da modemin götüne sokuyorsun oluyor bitiyor :D

:)) tmmdir hocam. sipariş vericem birazdan eyv.

#hayat bir sifreleme algoritmasından ibaret.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Hocam kesinlikle 200 TL ödeme Cat6 kablo al eksiz olsun kesinlikle ankasteye özel pensesi ile çaktırt ve modeme taktığın DSL uçta eksiz olsun gerekmiyorsa da splintter kullanma

Cat6 kablo fiyatı metresi en krali 2 TL dir

Memento Mori
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    izleyici bunu yazdı

Selam Dostlar

Bir süredir internette kopmalar oluyordu . Dsl ışığı gidiyor Vs. Ttnet geldi dedi iç hat kablosu çok eski ve bina Eski olduğu için hangi kablo sana ait tespit edemiyoruz Vs. Bana dışarıdaki santralden iki tane kablo ucu çıkarttı hattı buna taşıdım dedi onuda cihazına bağladı hattın bu kabloya kadar sorunsuz geliyor evine buradan bağlantı yapabilirsin dedi.

Şimdi panoya çok yakın benim dairem 15 mt kablo yetecek elektrikçi bana 200 tl çekti dedim oha amk.

Şuanda zaten sikintidayiz birde buna 200 tl verilmez.

Bu duruma istinaden

Dsl kablosu olarak hangi model ve marka almalıyım sanırım rj11 tip kablo oluyor

Bağlantıyı yaparken renk uçları nasıl olmalı ttnet elemanı siyah kırmızı kabloyu boşta bıraktı

Yuhh elektirikçi el emeğinide eklemiş ama bu herhalde evdeki çoluk çocukların komple el emeğini istemiş, nasıl esnaflık abi, 50 dese anlarsın ama 200 nedir, 15 mt kablo ne tutacak zaten toplu alıyor bunlar mt belki 50 krş ya var ya yok buna hadi 1 tl olsun 15 mt kablo yapar sana 15 tl, 20 tl yapsın 30 tl neyine yetmiyor beşdakkalık iş için.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Telleri birbirine ek yaparken plastik kısmı çakmakla eritip telin açık kısımlarını kapat. Zamanla oksitlenip paslanır internet keyfinin içine eder.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 11029 Toplam Mesaj: 8
dsl baglanti pano baglanti