folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Duckduckgo! Seni Takip Etmeyen Arama Motoru.

Duckduckgo! Seni Takip Etmeyen Arama Motoru.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar duckduckgo'dan uzun süredir haberdardım fakat geçmiş alışkanlıklardan dolayı google ile devam ediyordum. bir süredir tüm cihazlarımın öntanımlı arama motoru olarak kullanıyorum. işlevsel olarak pek bir eksiği yok, tam tersi fazlası var. mesela şu özelliğini aktif olarak kullanıyorum: https://duckduckgo.com/bang. örneğin youtube'da bi arama yapacağınız zaman hiç youtube'a girmeden adres çubuğuna !yt "arama yapmak istediğin şey" olarak yazarsanız doğruca youtube'da konu hakkında arama yapıyor. ben internet tarayıcımda zaten yt olarak kendim ayarlıyordum ama farklı cihazlardan sürekli giriş yaptığım için hepsini ayarlamam gerekiyordu böyle kolaylık oluyor.

arama motorunu kullanmak ve hakkında bilgi edinmek isterseniz: https://duckduckgo.com

neden duckduckgo gibi birey gizliliğine önem veren uygulamalar kullanmamız gerektiğini açıklayan siteleri: https://donttrack.us

ek: eksik olarak belki google çeviri gibi bi uygulaması olmamasını gösterebiliriz ama onu da "bang" özelliği sayesinde arama çubuğunda başına !gttr "çevirmek istediğin şey" yazarak kolayca kullanabilirsiniz.

ayrıca wikipedia-gibi (^^) bi internet sitesinde arama yapmak için de !wwtr kullanabilirsiniz.

özet bang'ler: || !yt=youtube arama || !gttr=google translate || !wwtr=wikiwand türkçe arama || !tureng ||

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu konuyu açarken tarayıcı olarak Google Chrome kullanman sence biraz ironik olmamış mı hocam ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu konuyu açarken tarayıcı olarak Google Chrome kullanman sence biraz ironik olmamış mı hocam ?

chrome kullanmıyorum opera kullanıyorum ama? chrome mu görünüyor?

esasen konu hakkında ben de yeterince olgunlaşmadım ama en azından deniyorum...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Dakika 1 Gol 1 :)

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

chrome kullanmıyorum opera kullanıyorum ama? chrome mu görünüyor?

esasen konu hakkında ben de yeterince olgunlaşmadım ama en azından deniyorum...

opera artık opera değil.

chromium kullanıyor 

yani opera chrome kullandığı için tarayıcı geçmişin chrome gözüküyor TBT tarafından.

https://www.opera.com/docs/history/

Opera browsers built using the WebKit/Chromium rendering engine, Opera versions 15.0 and above. For information about the landmarks developed in Opera's Presto rendering engine and related Opera browsers, please see Opera's archived version history.

User agent string/ID The user agent string for Chromium-based versions of Opera resembles the Chrome string with an additional browser signature:

PanxeR tarafından 16/Haz/18 16:06 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google Chrome'un nedense tarayıcı bilgisi sorunlu. Mesala ben son sürüm Google Chrome kullanıyorum Google anasayfasında bana Chrome'u indirmemi öneriyor. Siteler Opera tarayıcı kullanıyor olarak görüyor beni.

https://www.whatismybrowser.com

mkyb tarafından 16/Haz/18 16:07 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Google Chrome'un nedense tarayıcı bilgisi sorunlu. Mesala ben son sürüm Google Chrome kullanıyorum Google anasayfasında bana Chrome'u indirmemi öneriyor. Siteler Opera tarayıcı kullanıyor olarak görüyor beni.

https://www.whatismybrowser.com

taryıcı izinleri ile ilgili sıkıntı olabilir.

chrome kullanıyorum güncel ve güncelle demiyor.

NOT : 

Duckduckgo candır.

PanxeR tarafından 16/Haz/18 16:10 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

o sitede bende opera görünüyor. aslında onda da firefox'a falan geçmek lazım ama....

madem gizlilik konuları derinleşti şunları da bırakayım:

HTTPS Everywhere

Privacy Badger

kofcu tarafından 16/Haz/18 17:01 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

o sitede bende opera görünüyor. aslında onda da firefox'a falan geçmek lazım ama....

madem gizlilik konuları derinleşti şunları da bırakayım:

HTTPS Everywhere

Privacy Badger

Toplam Hit: 1845 Toplam Mesaj: 9
arama motoru gizlilik duckduckgo