folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder .Dwg Dosyasını .Step Formatına Dönüştürme Yardım.

.Dwg Dosyasını .Step Formatına Dönüştürme Yardım.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki link içerisinde .dwg formatında hazırladığım modeller var. Bu 3 farklı modelin .step formatına dönüştürülmesi gerekiyor. Araştırdım ama bir file>export>.iges olarak yapıldığını öğrendim. .iges olarak da kabul edilmedi. İlla .step isteniyor. Dönüştürebilecek, aynı zamanda bu neyin nesidir, bilgi verebilecek var mıdır ?

Teşekkürler.

https://we.tl/t-6qMHFDgknB

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

Programs that can create and view a STEP file:

• Autodesk Inventor from Autodesk

• CATIA from Dassault Systèmes

• Cobalt from Ashlar-Vellum

• CoCreate from Parametric Technology Corporation

• FreeCAD from Juergen Riegel

• Form•Z from AutoDesSys, Inc

• HiCAD from ISD Group

• MicroStation from Bentley Systems

• NX from Siemens PLM Software

• Pro/ENGINEER from Parametric Technology Corporation

• SALOME

• S.FEM from HPESoft

• Solid Edge from Siemens PLMSoftware

• SolidWorks from SolidWorks Corp.

• SpaceClaim Engineer from SpaceClaim Corp.

• Tekla Structures from Tekla

• TopSolid from Missler Software

• TransMagic

• VariCAD from VariCAD

• VisualARQ from Asuni CAD S.A.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ADSIZ
    ADSIZ's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    ADSIZ bunu yazdı

Teşekkürler hocam, rica etsem hangi yol ile yaptığını anlatabilir misin ?

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Freecad'te nasil yapilabilecegini paylasabilirim.

https://drive.google.com/file/d/14bIHEvs7Go8ER7AVeerQitwjgsgjjm1k/view?usp=drivesdk

telekom tarafından 08/Ara/20 19:17 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki link içerisinde .dwg formatında hazırladığım modeller var. Bu 3 farklı modelin .step formatına dönüştürülmesi gerekiyor. Araştırdım ama bir file>export>.iges olarak yapıldığını öğrendim. .iges olarak da kabul edilmedi. İlla .step isteniyor. Dönüştürebilecek, aynı zamanda bu neyin nesidir, bilgi verebilecek var mıdır ?

Teşekkürler.

https://we.tl/t-6qMHFDgknB

Autocad de dwg den stp e donusum olmuyor, harici yazilimla yapiliyor

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Çok teşekkürler arkadaşlar. @telekom hocam senin yöntemin ile deneyeceğim, geçen sefer @ADSIZ hocam halletmişti, aynı dosyadaki 3 adet modeli ayrı ayrı .step yapmam gerekiyor şimdi. @ADSIZ hocamdan tekrar rica ettim ama kendim bu yolları da bir kurcalarım. Teşekkürler tekrar.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

@ADSIZ nasil yapmis ?

anca gidersin...
Toplam Hit: 1315 Toplam Mesaj: 8
autocad lazer kesim .step .dwg