E-Bay‘Den Alışveriş Yapanlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

http://www.ebay.com/itm/Microsoft-Band-/201351174853?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ee1771ac5

şunu almaya kalktım diyelim, 165$ fiyatı var. 46$'lık bir gümrük vergisi yazıyor sitede.
    Bu gümrük vergisini alışverişi yaparken sitede mi ödüyoruz yoksa ülkeye giriş yaptıktan sonra gümrükte mi ödüyoruz.

Eğer 2.si ise bu miktarın hata payı var mıdır?

Ve nihai olarak herşeyi ödedim diyelim bu ürün bana sorunsuz ulaşır mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Vergiyi Abd hukumeti alır. Buradada %18 vergisini ödeyip alırsın gümrükten. Ortalama 240 $ tutar iste. 

mkyb tarafından 17/May/15 02:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Vergiyi Abd hukumeti alır. Buradada %18 vergisini ödeyip alırsın gümrükten. Ortalama 240 $ tutar iste. 

peki gümrüğe geldiğinde bundan nasıl haberim olacak?

ayrıca bence bu vergi türkiye için (No additional import charges on delivery yazıyor çünkü, üstelik vergiyi abd alsaydı import charge değil export charge olması gerekmez miydi bunun adı?)

Fdumanli tarafından 17/May/15 02:24 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O kadar Detaylı bakmadım. Mobilim. Satıcı sana takip kodu verecek.  Oradan takip edebilirsin. Bizim gümrük bazen gelen paketleri incelemiyor direk yurtiçine yolluyor şansına vergisizde alabilirsin. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

20 dolar kargo bir de üstüne 46 dolar vergi mi? saçmalık.

gümrük vergisi oranı fix %20 hocam amazon'dan falan alsan neyse de ebay'deki normal satıcıya gümrük depozitosu vermek anlamsız.

ayrıca 75 euro'ya kadar gümrük vergisi yok, 75 eurodan yüksek ürünler için ise 75 euroyu geçen kısım için vergi veriyorsun.

günlük dolar euro kuruna göre üstünkörü baktım 16 dolar falan yapar maksimum vergi.

ürünün şansa direk geçme ihtimali var, geçmez ise ptt ile evine bildiri gelir gider vergi kısmını öder alırsın ürünü.

başka satıcı bulmanı öneririm.

He is finding himself.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

gümrük vergisi oranı fix %20 hocam amazon'dan falan alsan neyse de ebay'deki normal satıcıya gümrük depozitosu vermek anlamsız.

ayrıca 75 euro'ya kadar gümrük vergisi yok, 75 eurodan yüksek ürünler için ise 75 euroyu geçen kısım için vergi veriyorsun.

günlük dolar euro kuruna göre üstünkörü baktım 16 dolar falan yapar maksimum vergi.

ürünün şansa direk geçme ihtimali var, geçmez ise ptt ile evine bildiri gelir gider vergi kısmını öder alırsın ürünü.

hocam yanlışın var , 76€ ise urun 1€ nun degil, 76€ nun yuzde 20sini oder

onun dışında tum dediklerine katılıyorum, baska satici bulup faturayi 100$ altinda yazmasi halinde alacagini belirten bi mesaj at saticiya bisey olmaz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

hocam yanlışın var , 76€ ise urun 1€ nun degil, 76€ nun yuzde 20sini oder

onun dışında tum dediklerine katılıyorum, baska satici bulup faturayi 100$ altinda yazmasi halinde alacagini belirten bi mesaj at saticiya bisey olmaz

yanlış biliyorsun.

Soru: Vergileri ödenmek suretiyle posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla serbest dolaşıma sokulacak eşya nedir?

Cevap: Her bir sevkiyat için kıymeti 1500 Avro'yu aşmayan eşyaya geldiği ülkeye göre tek ve maktu vergi oranı uygulanacaktır. Söz konusu vergi oranları eşyanın;
    -       AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18
    -       Diğer ülkelerden gelmesi durumunda %20
    olarak uygulanmaktadır. 

Söz konusu eşyanın,
    -      Yabancı bir ülkeden posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelmesi,
    -      Ticari miktar ve mahiyet arz etmemesi,
    -      Diplomatik eşya ve yolcu eşyası hariç olmak üzere posta veya hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelenlerde brüt 30 kilogramı geçmemesi,

gerekmektedir.

Söz konusu eşyanın vergilendirilmesinde, eşya kıymetinden önemli değeri olmayan eşyaya ilişkin olan 75 Avro mahsup edilmeyecektir.

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

geçen benim telefon kılıfı gümrüklemeli geldi dhl ups gibi firma ile gelecekse giren kazık çok olacaktır

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 1194 Toplam Mesaj: 8