folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder E-Devlet Onaylı Sertifika Verme Yetkisi Nasıl Alınır?

E-Devlet Onaylı Sertifika Verme Yetkisi Nasıl Alınır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Sağda solda sertifikaların üzerinde e devlet onaylı yazıyor. Bu da sertifika e devlet üzerinden sorgulanabiliyor anlamına geliyor. Verilen eğitim için bu entegrasyon nasıl yapılıyor fikri olan var mı? Nette baktım bu konu ile ilgili bir bok yok. 

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

https://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_07/06162448_Yzel_YYretim_kurumlarY_yYnetmeliYi.pdf

Bence MEB gibi bir bakanlık yardımıyla :/

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

Yok hocam sanmıyorum it köpek herkes e devlet entegrasyonlu sertifika veriyor. Attığın linkte özel okul açacaklar için sanki :d

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Genelde üniversitelerle anlaşıyorlar. Onlar veriyor. Zaten bi üniversite olduğu yazar 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

biz görüştük sertifikasyon için sertifikanın türüne göre farklı bakanlık ile protokol gerekiyor.

halk eğitim merkezinin verdiği kurslar ile ilgili sertifikaları onlardan

meb için meb

turizm bakanlığı için turizm.

yanlız sertifikasyon verebilmek için o sertifikayı vermeye uygun eğitmenin olması ve o saatlerin uygulanması gerekiyor.

protokol yapıldıktan sonra yani uygun eğitmenin var ise kontanjan sayısını belirtip diyelim 40 öğrenci ve 3 eğitmen şeklinde eğitime başlarken ve biterken sayıları protokol yaptığın kuruma iletiyorsun

ardından sınav uygulayıp sınavı geçen öğrencilerin hak kazandığını iletiyorsun ve bir kaç saat içine e-devlet e düşüyor sistemsel olarak bir kaç örnek vereyim.

google a meb iys dosyalar yaz.

Dosyalar - Temel Eğitim Genel Müdürlüğü sayfasına ulaşacaksın

eğitimci nitelikleri kurs programlarının içinde var fakat

https://www.hemkursplan.com/egitici-nitelikleri

buraya gir ve sağ tarafta program ara örnek

Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği

tıbbi yaz arat , çıkan sayfada

niteliklere tıkla

https://www.hemkursplan.com/kurs-plani-hazirla

buradan da diğer detaylara bakabilirsiniz.

https://www.hemkursplan.com/kurs-suresi-hesapla

her kurs programında zaten yazıyor fakat tek tek bakmak istersen kurs program sürelerine buradan bakabilirsin.

PanxeR tarafından 22/Mar/24 22:38 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

@PanxeR teşekkür ederim. Meslek odası olarak üniversitelerden hocalar gelip eğitim veriyor sertifika veriyoruz. Biz böyle yapmaya devam edelim yoksa çok teferruatlıymış :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    evsiz bunu yazdı

@PanxeR teşekkür ederim. Meslek odası olarak üniversitelerden hocalar gelip eğitim veriyor sertifika veriyoruz. Biz böyle yapmaya devam edelim yoksa çok teferruatlıymış :)

hocam edevlet onaylı için malesef bazı şartlar doğal olarak normal fakat bir kere o düzeni tuttutsan bizde kurum olarak eğitim veriyoruz kendimiz özel sertifika bastırıyoruz ancak bunu e-devlet onaylıya çevirmek için görüşmelerimiz oldu hali hazırda meb ve halk eğitim merkezi ile protokolümüz ve eğitim verecek uygunlukta personel var seçimin sonlanmasını bekliyoruz malum ülkede kamuda herşey seçim sonrasına ertelenmiş durumda.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Sertifika verme yetkisi olan bir üniversite veya kurum ile anlaşıyorsun. Sertifika başına para alıyorlar. Yüksek bir ücret değildi. 200-300 TL gibi bir şey olabilir. Hatırladığım kadarıyla öğrencinin senin eğitimine katıldığına dair kanıt/belge istiyorlardı. Ama zaten kendileri bu işten para kazandığı için çok fazla incelemiyorlar. Diyelim online eğitim veriyorsun, kamera açıkken öğrencinin de içinde bulunduğu bir ekran görüntüsü alırsın. Bu öğrenci benim eğitimime katıldı dersin. Öğrencinin kimlik bilgilerini de alıosun. Bunları anlaştığın kuruma gönderiyorsun. Sertifikayı çıkartıyolar.

Bir dönem benim programlamaya giriş eğitimim için instagramdan soruyorlardı. E-devlet onaylı sertifika veriyor musunuz diye. O ara konuşmuştum 1-2 üniversiteyle. Sonra prestij açısından bana olumsuz etkisi olacağını düşündüğüm için girmedim o işlere. Kendim sertifika basıp yolluyorum. https://certopus.com/ burayı kullanıyorum.

Toplam Hit: 388 Toplam Mesaj: 8
sertifika