folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder E-Ticaret Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaylule
    Kaylule's avatar
    Erkek

yapan varmı arkadaşlar bunu? internetten aldım sattım (toptan herhangi bi mal v.s) yaparak para, nasıl yaparızda kazanırız.?

çok büyük bi potansiyel görüyorum bu işte ama nasıl başlıycam hiç bilmiyorum...

komunizm parayı bulunca, feminizm kocayı bulunca, ateizm uçak sallanınca... biter. :-D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

Ben kuzene yaptırtmayı düşünüyorum bi kaç haftaya. ebay'dan zippo alıp satacak. Müşterinin eline ulaşacak malın maliyeti, kargoyu satıcı yani kuzen ödeyecek şekilde 35-40 liraya geliyor ortalama. 60 lira piyasası var en az.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

hocam benim de merak ettiğim bişey vardı..konu açılmışken sorayım..baltalamak gibi olursa söyle editlerim mesajı..

ben de buna benzer bişey düşünüyorum ama mal değil hizmet satacağım...ödemeyi netten almak istiyorum..hukuka da uygun olsun istiyorum yani hizmeti alan adamda fatura vs.bişey olsun, güvenilir bişey olduğunu anlasın..fatura için şirket kurmak gerek ama o da meşakkatli iş...

benim yerime ödemeyi alcak fatura kesecek bi sistem var mı? Yani alıcı parayı o sisteme ödesin, o sistem de alıcı x kişisi y kişsinden(benden) şu kadar tutar karşılığı hizmet almıştır diye fatura ya da hukuksal dayanak olabilecek bi belge versin..ben de paramı o sistemden çekeyim..

yapılabilitesi var mı?

(konunu kullandığım için kusura bakma tekrardan...sorun olursa bildir hemen editleyeyim)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

şahıs firması kurabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

itfaiyeci, bana yazdın kabul ederek cevap veriyorum

şahıs firması olayı karışık olan..300-1000 lira arası bi para ödemek gerekiyomuş başta...işin tutup tutmayacağı bile belli değil..bir de satacağım hizmet 10 lirayla 50-60 lira arası değişecek...o da başlarda ayda 2-3 kere olur sanırım..

fikrim tutarsa düzenli gelir getirecek hale gelirse zaten şahıs şirketi olayına girmeyi düşünüyorum..benim derdim iş yola girene kadar ödemeyi benim yerime alacak bir internet sistemi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

İmkan varsa kapıda ödeme seçeneğiyle güven sağlayabilirsin. Ayda 2-3 kere olacaksa gerek yok şirkete falan.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

hizmeti ben verecek olsam sorun değil kapıda ödeme...ben hizmet alan ile hizmet verecek kişi arasında komisyoncu olacağım bi bakıma..cevapların için teşekkürler ama =)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

Hizmet verenin haberi yok sanırım bu durumdan :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ecstatic_60
    ecstatic_60's avatar
    Erkek

yok onunda haberi olacak..atıyorum 10 liralık işse 1-1,5 lirada kendime alcam...e 3-5 işte de adam gibi para gelmicek tabi biliyorum ama tutarsa o 3-5 iş günde haftada 30-40 iş'e çıkçak..o zaman biraz para kazanmaya başlıcam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sanırım biri benden bahsediyor. e-Ticaret konusunda dilim döndüğünce cevap verebilirim. 

e-Ticaret yapmak için öncelikle şu soruların cevaplarının sende hazır olması lazım;

- Satış mı yapacağım, Ortak mı olacağım?

- Mal mı, Hizmet mi?

- Bu iş için ayırabileceğim zamanım ve bütçem ne kadar?

- Resmiyet kazandıracak mıyım?

- Piyasa da ne, kaça satılıyor.

- Pazar politikam nedir?

- Satış veya ortaklık stratejim nedir?

Bu soruların cevaplarını oluşturabiliyorsan, oluştur ona göre cevaplar gelsin.

Önemli olan şey de şu. Burada veya başka bir mecliste; NE veya KİM sorusunu sorma, NASIL  sorusunu sor, daha fazla yol alırsın

Saygılar 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek
Toplam Hit: 1109 Toplam Mesaj: 11