folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder E-Ticaret Toplu Ürün Yükleme XML Dosyası

E-Ticaret Toplu Ürün Yükleme XML Dosyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

Son bir kaç yıldır vakit buldukça gittigidiyor, n11 vb.. benzeri bir siteyi kodluyorum. Neredeyse sonlarına geldim.

Şuanda da toplu ürün yükleme ve cimri.com vb.. gibi sitelerle entegresyon yapabilmek için dikkat etmem gerekenler konusunda çalışıyorum.

Fakat malesef ki elimde örnek bir data yok.

Online e-ticaret sitesi işletenler varsa n11, gittigidiyor vb.. gibi yerlere yükledikleri XML dosyalarını benimle paylaşabilirler mi?

Ve kısaca süreç içerisinde dikkat etmem gereken bir nokta varsa bilgilendirme alabilir miyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Cimri tarzi bir site kodlamasi yapmis biri olarak xml'de bulunmasi gerekenler:

Urun adi, urun aciklamasi - ozellikler, urun resmi (url), satin alma baglantisi, fiyat, varsa indirimli fiyat.

Ustte yazdiklarim yeterli olur, bunun haricinde istersen stok kodu, barkod kodu gibi bilgileri de barindirabilirsin.

Karsi sistem .xml dosyasindan ihtiyaci olan bilgileri alacaktir zaten.

Heh illa xml duzeni benim belirledigim etiket yapisinda olacak diyen varsada ben olsam zorunlu haller disinda onlarla calismayi tercih etmem.

Ek olarak urun resimlerini farkli bir sunucuda barindirabilirsin, ana sistemdeki bandwidth'ine yazik olmasin.

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

pm attım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hocam cimri benzeri bir site yapmıyorum. n11, gittigidiyor tarzı bir şey yapıyorum.

xml düzenine bir standart getirmeyeceğim. dediğin gibi karşı tarafa zorlama yapmak istemiyorum.

elimde örnek olarak bir kaç tane gerçek xml dosyası olursa denemelerimde de kullanabilirim. ne ile karşı karşıya olduğum konusunda da ayrıntılı fikrim olur.

şuan bi ürün kategori yapım var. ama kafamıza göre anlaşılabilir gelecek şekilde tasarladık. mesela bu entegrasyonu yapabilmek için bunun bir standartı var mı? şuan ki kategori düzenimi değiştirmem gerekiyor mu? vb.. gibi deli sorularım var. o yüzden örnek xml'i olupta paylaşan olursa çok sevinirim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    attackatak bunu yazdı

hocam cimri benzeri bir site yapmıyorum. n11, gittigidiyor tarzı bir şey yapıyorum.

xml düzenine bir standart getirmeyeceğim. dediğin gibi karşı tarafa zorlama yapmak istemiyorum.

elimde örnek olarak bir kaç tane gerçek xml dosyası olursa denemelerimde de kullanabilirim. ne ile karşı karşıya olduğum konusunda da ayrıntılı fikrim olur.

şuan bi ürün kategori yapım var. ama kafamıza göre anlaşılabilir gelecek şekilde tasarladık. mesela bu entegrasyonu yapabilmek için bunun bir standartı var mı? şuan ki kategori düzenimi değiştirmem gerekiyor mu? vb.. gibi deli sorularım var. o yüzden örnek xml'i olupta paylaşan olursa çok sevinirim.

ideasof ta bunlar var mesela, bir demo alırsan adamlardan deneyebilirsin.

olmazsa ben çıktı alıp veririm sana. diğer hazır eticaret sistemlerinden de demo isteyip bunlara bakabilirsin.

bu arada, n11 in de şöyle bir dokümanı var belki işine yarar fikir verir : https://yadi.sk/i/8o_6AtihUqn8Yw

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hocam teşekkürler. demo'dan girdim fakat çıktı almaya kalktığım zaman "Demo kullanıcısının yetkileri kısıtlanmıştır. Demo alanında yapacağınız değişiklikler siteye yansımayacaktır. " şeklinde hata veriyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı

Tamamdir.

Sonradan aklima geldi, xml'de marka, kategori ve saticinin kim oldugunu belirten etiketler de olsun.

Ornek .xml ariyorsan gelirortaklari.com sitesinden alabilirsin.

Sana verilecek .xml dosyalarini sistemine entegre etmek istiyorsan da magicparser'i tavsiye ederim.

https://www.magicparser.com/

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    attackatak bunu yazdı

hocam teşekkürler. demo'dan girdim fakat çıktı almaya kalktığım zaman "Demo kullanıcısının yetkileri kısıtlanmıştır. Demo alanında yapacağınız değişiklikler siteye yansımayacaktır. " şeklinde hata veriyor.

Pc ye geçince çıktı alıp veririm hacı. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

pm atarsan yardımcı olurum hocam.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 1085 Toplam Mesaj: 9
xml urun yukleme