E Ticarete Başlamak İçin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

arkadaşlar merhaba. bir arkdaşımla denemek istiyoruz, bildiğiniz gibi bu ara bu konuda çok bilirkişiler çıkıyor. 

satış yapılmak istenilen platformlar Amazon , etsy, e-bay . Temiz bir başlangıç için google üstünde aramaya geçmeden müridlerden bir sormak istedim. Satılan eğitimler vs var birisini alıp başlayalaım diyoruz mesela. fakat buna gerek varmıdır ? veya işte şu kişinin eğitimini alıdm memnunum diyen olur mu diye bir sormak istedim

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Yakın bi arkadaşım amazon drop shipping için eğitim satın aldı bi heves başladı sonra anlatılan gibi olmadığını görüp bıraktı.

Ne satacağın nereden temin edeceğin maliyetler bunlar en büyük soru işaretleri. Satış yapacağın platformların prosedürlerini iyi bilmen gerekiyor,cezalar yaptırımlar neler vs.

Tek bildiğim instagramda youtubeda anlatılan kadar kolay ve basit olmadığı bu işin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Sserkan bunu yazdı

Yakın bi arkadaşım amazon drop shipping için eğitim satın aldı bi heves başladı sonra anlatılan gibi olmadığını görüp bıraktı.

Ne satacağın nereden temin edeceğin maliyetler bunlar en büyük soru işaretleri. Satış yapacağın platformların prosedürlerini iyi bilmen gerekiyor,cezalar yaptırımlar neler vs.

Tek bildiğim instagramda youtubeda anlatılan kadar kolay ve basit olmadığı bu işin.

sana katılıyorum. yani şu kadar ciro yaptık diye anlatan kişiler olayı fazla basit gösteriyor.  fakat mesaili bir işte çalıştığımız için buraya verilen emek zamanla belki biryerlere gelir. dolar almış başını gitmişken bir bakalım dedik

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

hocam alırken kazanabileceğin hatta üretimi kendin yapabileceğin bir ürün yoksa tavsiye etmiyorum eticaret yapmanı.

pazaryerleri işn kaymağını yiyor. faturasız iş yapsan risk. faturalı iş yapsan devlet resmen sana ortak.

kendin üreteceğin maliyeti düşük satışı yüksek el emeği yada seri üretim ürünün olmadığı sürece tavsiye etmiyorum.

kolay gelsin.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Soğutmak gibi olmasın ama

Artık e-ticaret çöpe dönüştü. 

Kandırıldıklarını bildiği halde, reklam verip dropshopping videoları, stoktuz e-ticaret videoları çekenlerin eğitim setlerini satın alan binlerce adamla doldu,

Başvuru yaptığım işlerin hepsi hemen e-ticaret kuralım girelim milyon ciromuz olsun derdine düştü. Halı yıkama malzemeleri satandan tut, şuan yeni girdiğim medikal ürünler satan firmaya kadar. 
    Hepsi aynı havarilikte. Bu işin çalışan olma kısmı. 

Kurmaya kalksan, bağkurun, vergin, varsa dükkan stopajın, yoksa kdvn. Devlete bir çalışıyorsun, 
    Ürün satarken değil, alırken kazanman gereken bir dönemde alırken kazanamayacak noktadasın. 
    Pazaryerlerini zengin etmekten, ancak yüzlerce binlerce ürün satıp sürümden kar etme noktasındasın. 

Ülke ekonomisi, bugün kurduğum sağlam planları 2 yıl götürecekken, 1 ay sonra bozabiliyor. 
    Pazaryerleri e-ticaret değil, orada tanınacak ama bağımlı kalmayacak, 
    Oraya verilen fiyatların aşağında fiyatlarla instagrama web sayfasına müşteri çekecek cazip fiyatlarla müşteri etikilenecek. 

Ve daha nicesi. 

Bir hayalim hedefim vardı, ne olursa olsun tekrar girmek ve bu kez insanlara kazandırdığım kaç haneli ciroları kendim kazanmaktı. 
    Ama yıldım yani :) 

Yılacaksan, yorulacaksan, bir gün tutkunu kaybedecek vazgeçeceksen hiç girme.
    Sonra bir daha asla girmiyorsun. 

Sorsan herkes dropshopingten milyonlar kazanmıştır. 
    Herkes bir şekilde içinden geçmiştir piyasanın. Kime sorsam bu tablo var. 
    Ama hiç biri gelişen ve zamanla değişen teknik ve yeniliklere uyarlanamadı ve geride kaldı. 

Zor kısmı başlamaktı önceden başladım mı gerisi geliyordu. 
    Şimdi zor kısmı kolay kısmı kalmadı. Günü kurtarmaya yaşadığımız hayat gibi,
    Gibi kurtarmaya dönen bir şekle dönüştü bu iş sistemi. 

Elbette işleri rast gitmiş doğru adımlarla doğru zamanlamayla burada da bulunan yüzlerce 
    E-ticaret yöneten insanlar var. Allah işlerini daha da rast getirsin. Ama 11 yılımın sonunda, 
    Bu son işimin durumuna göre ayrılık gerçekleştiğinde de ben daha elimi sürmem sürdüremezler. 

Kas yorgunluğunu beyin yorgunluğuna tercih ediyorum artık. 

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Yıllardır eticaret botları ve yazılımları yaparım çeşit çeşit satıcıyla konuşma içerisindeyim ürünü alırken aşırı uygun fiyattan alman lazım bunu yapamıyorsan hiç girme hadi uygun fiyattan ürünü aldın birde satacak ürün olması lazım satacak ürünüde buldun buyboxa girebileceğin ürün olması lazım çünkü 0 dan ürün listeleyip daha sonra onu satayım durumu yok ürünün önde çıkmıyor mecbur ilanı olanın altında satacaksın

Tüm bu dediklerim TR içi pazar platformları için geçerlidir yurtdışı bazlı yorum yapamam

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

amazon için sermayeye ihtiyacın var hocam.oldukça para gerektiren bir şey amazon.

bütçen kısıtlı ise, halihazırda dönen bir işin yoksa amazonda çıkacak masrafları karşılamak için amazonla başlama bence.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

açıklamalar negatif olsa bile güzel, çünkü bu dropshiping olayları hakkında o kadar çok reklama maruz kaldım ki sanki birşeyi ıskalıyormuş gibi hissediyordum. bu arada amerikada filanda arkdaşım var ve beraber birşeler yapabiliriz diyordu . yani onu kullanmanın bize bir faydası olurmu biliyorum ama biryerden başlamak istiyoruz bir şekilde. evet yani  bakın bu ürünü toptancısı 10 doalra satıyor biz bunu amazona 30 dolar olarak giriyoruz ve ilk satışımızdan 20 dolar kazandık kafasının çok kolay gösterildiğine katılıyorum. fakat mesela ayda 300 dolar çok ulaşılması zor bir rakam değil gibime geliyor. ki ana bir meslek varken yandan 300 500 gelse ilk başlarda belkide elimdeki işi bırakıp tüm enerjimi buralara verebilirim . çünkü asgaranin 3 katı alıyorum evim kira değil. fakat yetmiyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bu piyasada satıcılardan çok sana nasıl satacağını öğretenler kazanır.

eğitim videolarından bi kolaj yapıp kendi eğitim videonu çek, sal udemye..

goo.gl/qBNZmW
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    patates bunu yazdı

açıklamalar negatif olsa bile güzel, çünkü bu dropshiping olayları hakkında o kadar çok reklama maruz kaldım ki sanki birşeyi ıskalıyormuş gibi hissediyordum. bu arada amerikada filanda arkdaşım var ve beraber birşeler yapabiliriz diyordu . yani onu kullanmanın bize bir faydası olurmu biliyorum ama biryerden başlamak istiyoruz bir şekilde. evet yani  bakın bu ürünü toptancısı 10 doalra satıyor biz bunu amazona 30 dolar olarak giriyoruz ve ilk satışımızdan 20 dolar kazandık kafasının çok kolay gösterildiğine katılıyorum. fakat mesela ayda 300 dolar çok ulaşılması zor bir rakam değil gibime geliyor. ki ana bir meslek varken yandan 300 500 gelse ilk başlarda belkide elimdeki işi bırakıp tüm enerjimi buralara verebilirim . çünkü asgaranin 3 katı alıyorum evim kira değil. fakat yetmiyor. 

benim gördüğüm: amazonda ya düzgün para kazanırsın ya hiç kazanmazsın gibi bişey olay.

ben 2 senedir falan aliexpress te satış yapıyorum. AE de dediğin şekil azcık uğraşıp 300-500 kazanmak kolay oldukça

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 790 Toplam Mesaj: 10
e ticaret