EBAY Hacklenmiş..!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wildottoman
    wildottoman's avatar
    Erkek

http://www.bbc.com/news/technology-27517907

Online marketplace eBay is facing questions over its handling of a hack attack that exposed millions of passwords and other data.

Hesabı olanlar gerekli önlemleri alsın Kullanıcı adı ve şifrelerin değiştirin.

Ucurumun ucunda bile olsan sırf dünyaya gıcıklık olsun diye gülümse.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

k.ad ve şifreler db'de şifreli saklanmıyor mu ? O şifreler çalınsa bile çözülemeyecek kadar karmaşık değil mi ? O db'ler nasıl çalınıyor. Sırf meraktan soruyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wildottoman
    wildottoman's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı

k.ad ve şifreler db'de şifreli saklanmıyor mu ? O şifreler çalınsa bile çözülemeyecek kadar karmaşık değil mi ? O db'ler nasıl çalınıyor. Sırf meraktan soruyorum

Clear text olmadığı kesin fakat şifre Hash'lerini kırmak mümkün belli kriterlere göre belirledikleri hesapları kırmaya çalışabilirler nasıl bir çıkar sağlayacakları hakkında bir fikrim yok. Ben değiştirdim ne olur ne olmaz :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    wildottoman bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Clear text olmadığı kesin fakat şifre Hash'lerini kırmak mümkün belli kriterlere göre belirledikleri hesapları kırmaya çalışabilirler nasıl bir çıkar sağlayacakları hakkında bir fikrim yok. Ben değiştirdim ne olur ne olmaz :)

Hocam normalde 128bit güvenlik zart zurt diyorlar. k.kart bilgilerini kendi db'lerinde mi saklıyor ? Diyelim sakladı yüksek şifreli güvenlikle saklaması gerekmiyormu. Koskoca ebay. Zartzurt.com da değilki.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

http://www.ebay.com/reset?_trkparms=clkid%3D7100026609453680055

burada yazdigina gore, sifreleriniz encrypted olarak databasede tutuluyor. Ama ister 128bit, ister 256,512 vs., sonunda bir baskasinin eline gecmis bir veri artik.

"This is because of a cyberattack that compromised our eBay user database, which contained your encrypted password."

mizahi tarafından 23/May/14 13:06 tarihinde düzenlenmiştir

All I need is a possibility.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wildottoman
    wildottoman's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    wildottoman bunu yazdı
    HanDSomE bunu yazdı

Hocam normalde 128bit güvenlik zart zurt diyorlar. k.kart bilgilerini kendi db'lerinde mi saklıyor ? Diyelim sakladı yüksek şifreli güvenlikle saklaması gerekmiyormu. Koskoca ebay. Zartzurt.com da değilki.

Normalde uluslararası PCI standartlara göre kredi kartının bile belirli standartlara göre saklamaları gerekiyor. EBAY de bu kurallara uyduğunu söylemiş fakat datadan farklı çıkarlar sağlayabilirler sadece maddi hasar değil spama maruz kalabilirsin gezdiğin aldığın verdiğin ürünlerle ilgili ayrı bir rapor farklı birilerine satılır. kişisel bilgiler başkalarına aslında bence alacaklarını almışlar.

Aklımıza gelmeyen bir sürü şey olabilir :D örnek olarak çoğu kullanıcı tüm internet faliyetlerinde tek şifre kullanıyor paypal, mail, debit card vs. bu bilgilerde muhtemelen birilerine sunulabilir.

http://www.ebay.com/gds/PCI-Compliance-FAQ-/10000000009055977/g.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

az önce alışveriş yaptım paypal hesabım ile , sorun olmaz umarım  : ) 

dont think twice its all right
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wildottoman
    wildottoman's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı

az önce alışveriş yaptım paypal hesabım ile , sorun olmaz umarım  : ) 

:) mailini ve şifreni ver bi bakayım :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

koskoca ebay e bile girebiliyolarsa..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

heryere girerler usta rene bir ara açıklamıştı neden her internet bağlantısı olan serverın heyklenebileceğini. TBT üzerinden anlatmıştı tabe :D

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 2870 Toplam Mesaj: 10