folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ebay Takip Numarası Olmayan Ürünü Takip Etmek?

Ebay Takip Numarası Olmayan Ürünü Takip Etmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

ebaydan bi ürün aldım 6$ lık bir şey takip numarası yok. nette biraz baktım ptt ad soyaddan takip yapamıyor. Ben öğrenciyim ve eve gelişim iki gün dışında 17 den sonra oluyor. ptt gelip beni bulamazsa ne yapıyor? (kargo şirketleri telefonla arıyor bi şekilde sana ulaşıyor)
    başına böyle bi durum gelen arkadaşlarım sizler ne yaptınız ? neler yapabilirim ? aparmana ptt görevlisinin göreceği şekilde not mu yazsam abi öğrenciyiz kargoyu şuraya bırak ben alırım tarzında? bu fikir pek parlak değil ama öylesine yazdım zaten siz ne dersiniz?

edit: geliş tarihide çok geniş bi tarih Estimated delivery Oct 13, 2014 - Nov 04, 2014

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

Hocam not birakman cok mantikli bakkal felan varsa ona biraksin oyle bi not as cunku takipsiz paketler genelde uff oluyo ,sansa gelir :( o yuzden not iyi fikir

Paket nerden hangi firma ile geliyor ?

Birde ptt de telefonu aramak diye bi olay yok maalesef  

piradomim tarafından 10/Eki/14 19:47 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Takipsizse bence unut kargoyu hocam %80 gelmez. Yolda gelirken hep başına bir iş geliyor. Kargocu seni evde bulamazsa ya posta kutusuna tıkar yada kapının önüne bırakıp gider takipsiz olduğu için.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

kapıya filan bıraksa aslında yine sıkıntı çoluk çocuk alacak .. ucuz ürünler için seri numara alamıyor muyuz ebaydan bari oluyorsa sonraki alışverişlerde alalım (dealextreme de var mesela )

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Saticiyla iletişime geçersen 2-3 dolar daha ver takip kodu verir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek
    Mustafa bunu yazdı

Saticiyla iletişime geçersen 2-3 dolar daha ver takip kodu verir

alışverişten önce mi yazmam gerekiyor ? o extra parayı nasıl atacağım adama?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Adama önceden mesaj atıp sorman lazımdı şimdi geçti artık. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Katran
    Katran's avatar
    Erkek

aliexpress'ten yapmis oldugum alisverislerde ptt gorevlisi her seferinde beni telefonla aramistir. Tabi iki uc sene once takip numarasi almadigm baska cinli bi alisveris sitesinden urunum gelmemisti, bi iki dolarlik bisey oldugundan uzerinde durmamistm.

Ortak atın beli kırık olur!.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Ptt-Posta-Dagiticisina-Nasil-Ulasabilirim-199324/

Pttde öyle bir olay yok hocam posta kutusuna atıp gidiyorlar kapıya getirme diye birşey yok. Bulunduğun şehirdeki dağıtım merkezine gt barkodsuz postaların depolanıp dağıtıldığı birimin yetkilisiyle konuş tembihle ama gümrükten geçtikten sonra senin şehrine ulaşma ihtimali çok az olduğu için tembihlemen de işe yaramaz.

3 adet google adsense postası gönderildi bana, içlernden sadece birisi geldi. O da 3.5 - 4ay sonra geldi.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 1266 Toplam Mesaj: 9