folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ebay Yurtdışı Alışveriş Limiti

Ebay Yurtdışı Alışveriş Limiti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

Arkadaşlar selamlar yurtdışından alışveriş limiti 75 euro ya düşmüş diye yazmıştı arkadaşlar. Bu limit tek seferde yapılan alışverişler içinmi geçerli yoksa kişi başında aylık yada yıllık gibimi.

yani işin özü şu 60 dolara alacağım bir üründen 3 tane almak istiyorsam. tek seferde 180 dolarlık sipariş vermek yerine üçünüde ayrı ayrı alırsam sorunsuz gelir mi?

yada bir tane 60 dolarlık ürün bir tane başka 30 dolarlık ürün alıcam farklı satıcılarda yada aynı satıcıda bunları tek sipariş yerine ayrı ayrı sipariş verirsem sorunsuz gelir mi?

şimdiden teşekkür ederim.

NuLL29 tarafından 03/Oca/16 14:29 tarihinde düzenlenmiştir

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O limiti takan yok hocam. Gümrük memuru kafayı takarsa uğraşırsın yoksa direk geçer. Ne alacaksın ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Eskiden, resmiyette 75 euro tutarında bir yıl boyunca 5 kere alış veriş yapabiliyordun (75x5 yani) ama kontrol edilmiyordu kaç kere alış veriş yaptığın. Ancak paket üzerindeki tutar her zaman kontrol ediliyor.

2014 te genelge değişti şu an tam emin değilim ancak yıllık alış veriş sınırı kaldırıldı ancak tutar aynı kaldı diye hatırlıyorum.

Edit: bahsi geçen genelge

http://ggm.gtb.gov.tr/kurumsal-haberler/posta-ve-hizli-kargo-tasimaciligi-yoluyla-gelen-esyaya-iliskin-20147-sayili-genelge-yururluge-girdi

www.gumrukforum.com/internetten-satin-alinan-esyalarin-gumruk-islemleri/7488-yeni-genelge-2014-7-posta-ve-hizli-kargo-tasimaciligi-yoluyla-gelen-esya.html

Edit2: genelge değişmesine rağmen uygulanmasında farklılıklar ile karşılaştım. O yüzden genelgeye güvenip büyük iş yapmayın memur killik yapabiliyor.

heza tarafından 03/Oca/16 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Sık sık yurtdışından alışveriş yapan birisi olarak yardımcı olayım.

75 euro limiti duruyor. Yalnız kargo dahil değil bu ücrete alacağın ürünün değeri en fazla 75euro olabilir gümrüğe girmemesi için. Gümrüğe girerse de biraz karışık bir sistem var gümrük ücretinin hesaplanmasında. İnternette araştırıp bulabilirsin hesaplayıcı siteleri.

Ürünün kesici aletler kategorisine girmemesi lazım. Ayrıca artık gıda da sokmak yasak gıda ürünü de içermemeli. Gsm ürünü zaten ezelden beridir yasak.

Ebayden alacaksan satıcı düşük fiyatdan gösterebilir faturada bu sayede limite takılmadan alabilirsin.

75 eurodan fazla olursa ne olur ürün gelir trye. Gümrük ücreti hesaplanır sende gider topkapıdan formu doldurur ücreti öder alırsın. Ürün dhl ve ups gibi kargo firmalarıyla geliyorsa zaten direk o firmaların gümrük işlerini yürüten firma sana ulaşır gerekli şeyleri haber verir.

Ürünleri ayrı ayrı alabilirsin sıkıntı olmaz ama kargo ücreti işin astarını aşabilir.

Aylık yıllık bir limit yok. Mesela 1500euroyu geçen bir ürün aldığında kargo firmasına noter tasdikli vekalet filan vermen gerekiyor.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

hızlı gelsin diye devlet kargosundan vazgecersen urunu alamasan bıle saglam kıtlıyorlar bılgıne

dhl bı kodu  senelerdır anlatıyorum gerısını sen dusun :) ürünü de vermediler

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

Teşekkürler arkadaşlar. 

free kargo seçiyorum.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
Toplam Hit: 943 Toplam Mesaj: 6
ebay