folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder EFS (Encrypted File System - Dosya Sistemi Şifreleme Yapılmış Dosya Kopyalama

EFS (Encrypted File System - Dosya Sistemi Şifreleme Yapılmış Dosya Kopyalama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Merhaba müritler, windowsda şifrelenmiş dosyalar bulunuyor. Açmayı geçtim, harddiskten başka bir harddiske kopyalanması gerekiyor. Windows, ubuntu kopyalama işlemi yaparken Access denied, permission denied uyarısı verip iptal ediyor. Norton ghost ile hdd klon yapsam dedim fakat internette ghost da engelliyor diye yazı gördüm. Dosyaları açmayı geçtim, nasıl başka bir hddye aktarabiliriz, başından geçen yada fikri olan var mı? Bu dosyaların şifre özelliğini umursamayan işletim sistemi vs?

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

windows u mevcut kullanabiliyorsan ilk etapta "VMware vCenter Converter Standalone Client" ı kur bi sanala dönüşürmeye çalış hocam. Belki işe yarar

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Şifreli dosyaları robocopy ile aktardım. Olay çözülmüştür. Bilginize. Fakat şifreleme sertifikası yedek alınmadığı için dosyaların açılması engelleniyor. Fikri olan var mı?

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Şifreli dosyaları robocopy ile aktardım. Olay çözülmüştür. Bilginize. Fakat şifreleme sertifikası yedek alınmadığı için dosyaların açılması engelleniyor. Fikri olan var mı?

9 sene önce başıma gelmişti. 

Kesinlikle açılmıyor. Sertifika elzem. 

‎‎‎
Toplam Hit: 1456 Toplam Mesaj: 4
dosya