Ekap.Kik.Gov

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

Arkadaşlar burasıyla ilgili bilgilerinize, tecrübelerinize ihtiyacım var. Daha önce burası üzerinden satış yapan var mı? Sistem nasıl çalışıyor, ihalelere nasıl giriliyor?

gençsen dünya senindir, dünyayı sen yaratırsın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Şirketin var mı ? Varsa kaç Yıllık Vergi borcun var mı ?

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

Çalıştığım yer adına ilgilenip, burayı kullanmam gerekiyor. Üyeliğimiz bulunmakta. Fakat işler nasıl yürüyor öğrenmeliyim kardeşim. Vergi borcumuzun işlevi nedir? Beni pürüzlü şekilde bilgilendirirsen :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Bouble bunu yazdı:
    -----------------------------

Çalıştığım yer adına ilgilenip, burayı kullanmam gerekiyor. Üyeliğimiz bulunmakta. Fakat işler nasıl yürüyor öğrenmeliyim kardeşim. Vergi borcumuzun işlevi nedir? Beni pürüzlü şekilde bilgilendirirsen :)

-----------------------------

herhangibi bir devlet kurumuna yada vergi dairesine yada başka bir şekilde vergi borcun varsa otomatik olarak yasaklı listesindir.İhalelere teklif veremez katılmazsın

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

Anlıyorum, vergi borcumuz yoksa işleyiş nasıl? Yani bu ekap.kik yeni bir e-devlet projesi sanırım ya da ben yeni tanışıyorum. Katılmak istediğim ihalelere, elektronik imza ile katılıyorum, peki ne kadar bütçe ayırdığım nasıl belirlenip, karara bağlanıyor?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

Daha fazla bilgiye ihtiyacım var :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

ne satıyorsunuz arkadaşım medikal malzemesi mi ilaç mı? yasaklanma o şekilde değil arkadaşım ihalede malı zamanında teslim etmediğin veya ihaleye sahte evraklarla (mesela; imza sirküsü veya vekaletname noter onaylı evrağı renkli fotokopi çekmek gibi) girdiğini tespit ederlerse idarenin takdirine göre en az 1 en fazla 5 yıl yasaklanırsın.. vergi veya sgk borcun varsa onun belli bir limiti var mesela 5 000 TL geçmeyen vergi borcun varsa ihaleye girebilirsin.. kaç para limit olduğunu kesin bilmiyorum araştırabilirsin.. ekap'tan sadece ihale dokümanı görebilirsin ve e-imzalı olarak indirirsen daha sonra idareden tekrar ihale dokümanı satın almana gerek yok ekaptan e-imzalı indirdiğin için doküman satın almış gibi oluyorsun.. şuanda elektronik ihale bültenine geçilmedi ihale teklif vermek istediğinde elden veya posta yoluyla teklif verebiliyorsun şuanda ekaptan teklif veremiyorsun sadece ihale dokümanlarını ve ihale ilanlarını görebiliyorsun birde ihale sonuçlandıran idarenin ihale sonucunu görebiliyorsun.. bazı medikal malzemelerinde hacettepe üniversitenin kodladığı programla hazırlıyorsun ve xml formatında kaydediyorsun onu zaten idare istiyor medikal malzemelerinin bir kısmını (ulusal bilgi bankası (ubb)'de kayıtlı ise) sgk karşılıyor dolayısıyla idare xml formatını sgk'ya göndermezse faturayı ödemiyorlar :) sormak istediğin başka bir şey varsa sorabilirsin..

Toplam Hit: 1173 Toplam Mesaj: 7