Ekran Kartı Driver Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

arkadaşlar asus x54h marka model bir laptop elime düşmüş durumda fakat bu makina format sonrası ekran kartı driver yüklendiğinde ekran ışığı gidiyor  (hd7470m) (dahili) driver yüklenmeden önce görüntü var ultimate sildim homebasic yaptım (win7)  yine görüntü alamadım şuan 32 bit işletim sistemi yüklemekteyim fakat makinada 4gb var çalıştırabilmek için herşeyi yapıyorum hotfixlere kadar daha önce başına gelen bir mürid/müride bu konu hakkında bilgilerini sunarsa sevinirim teşekkürler   

ayrıca ekran kartı driveri yüklenmeden 2 gün boyunca tüm güncelleştirmeleri aldım herşeyin en güncelini yüklememe rağmen yinede olmadı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Daha önce başıma benzer bir olay geldi. Sonra baktım ki ekran kartı üstündeki kapasitörler şişmiş kart kullanılmaz haldeydi. Driver kurunca görüntü alamıyorsan kartta bir problem olma ihtimalini de göz önünde bulundur. Driver kurulmadığı zaman onboard kartı kullanıyor olabilir mi?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek
    swalker bunu yazdı

Daha önce başıma benzer bir olay geldi. Sonra baktım ki ekran kartı üstündeki kapasitörler şişmiş kart kullanılmaz haldeydi. Driver kurunca görüntü alamıyorsan kartta bir problem olma ihtimalini de göz önünde bulundur. Driver kurulmadığı zaman onboard kartı kullanıyor olabilir mi?

Olamaz çünkü format atmadan önce driverlar kuruluydu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babayarisi
    babayarisi's avatar
    Erkek

emin değilim ama asus da genel bir ekran kartı sıkıntısı var sanırım bended asus n550jv var zaman zaman kararıyor günlerce düzelmiyor hdmi ile başka monitore bağlayıp kullanıyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

anakartın chipset driverini kur sonra ekran kartını kur ama orjinal sitesinden indir yada cd sinden

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

Sorunu çözdüm beyler 

Laptobun altındaki modelin altındaki sayıları yazdım asusun resmi sitesinde x54h  r    modeli olarak cıktı driverları indirip kurunca sorun ortadan kalktı ilgi ve yardımlara teşekkürler 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek

aynı sorun bendede var acil yardım edin. bittim ben. ekran driveri yükledimmi restarttan sonra kararıyor.

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
Toplam Hit: 1199 Toplam Mesaj: 7
asus destek asus x54h