folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı İle Sorun Yaşıyorum - YARDIM!

Ekran Kartı İle Sorun Yaşıyorum - YARDIM!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4FY0K
    4FY0K's avatar
    Erkek

Öncelikle selamun aleyküm. Belirteceğim sorun sizin için kolay gelebilir. Bu tarz konularda bi burdan yardım alıyorum gönül rahatlığı ile. 

Öncelikle ortalama bi hafta önce laptop aldım ( Hp Pavilion g6 - 2277et ) Win8 yüklüydü aldığımda alışkın olmadığım için önce win7 ye sonra win10'na geçtim lakin driver konusunda günlerce sıkıntı yaşadım

Sanırım çift ekran kartı varmış İntel HD graphics 4000 ve Amd Radeon HD 7600M Series.. . Bilgisayarın sistemine hiç dokunmadan önce 2774 mb olarak gözüküyor du. Win7 ve Win10'da sorun yaşadığım için tekrar win8 64 bit'e döndüm Amd'nin kendi sitesinden indirdim driver'i yükledim şu an ise 2022 mb olarak gözüküyor. Buda psikolojik olarak beni rahatsız ediyor bir yanlış varmış gibi hissediyorum. Biraz karmaşık yazdım sanırım kusura bakmayın lütfen. 

HP'nin kendi sitesinden driver indirmeye çalıştığımda win8 64 bit amd driver'ı yok yani şu an stabil değil fark ediyorum rahatsız eden birşey var yani şu an win8 kullanmaya bile rağzı oldum ki kullanıyorum. Ama sisteme hiç dokunmadığımda daha iyiydi ne yapabilirim ? İki ekran kartı var şu an pc hangisini kullanıyor bilmiyorum lütfen hoş görü ile karşılayın bilmiyorum derken gönül rahatlığı ile yazıyorum :) 

Allah rızası için biri anlayabileceğim dilden aydınlatsın . 

4FY0K tarafından 27/Şub/17 22:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Şuan bilgisayarınız paylaşımlı olan intel ekran kartını görüyor dxdiag sonuçlarınıda bu şekilde veriyor. Paylaşımsız ekran kartı olan amd ati'nin gözükmesi için

Masaüstü / Sağ tık / Özellikler / Grafik özellikleri / Performans / AMD Radeon dual graphics adımını izleyin

En net çözüm ise bilgisayarınızı orjinal recovery bölümünü silmediyseniz recovery yapın. Sildiyseniz orjinal olarak uefi olarak yeniden kurulum gerçekleştirip sürücüleri üreticinin sitesinden temin ederek yükleyin. Cihazınızın güncel bios sürümü var ise onuda güncellemeyi unutmayınız.

Profesyonel destek istersen yarın gün için de pm atarsan uzaktan yardımcı olmaya çalışırım.

Martech tarafından 27/Şub/17 22:59 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4FY0K
    4FY0K's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Şuan bilgisayarınız paylaşımlı olan intel ekran kartını görüyor dxdiag sonuçlarınıda bu şekilde veriyor. Paylaşımsız ekran kartı olan amd ati'nin gözükmesi için

Masaüstü / Sağ tık / Özellikler / Grafik özellikleri / Performans / AMD Radeon dual graphics adımını izleyin

En net çözüm ise bilgisayarınızı orjinal recovery bölümünü silmediyseniz recovery yapın. Sildiyseniz orjinal olarak uefi olarak yeniden kurulum gerçekleştirip sürücüleri üreticinin sitesinden temin ederek yükleyin. Cihazınızın güncel bios sürümü var ise onuda güncellemeyi unutmayınız.

Profesyonel destek istersen yarın gün için de pm atarsan uzaktan yardımcı olmaya çalışırım.

recovery'i sildim hocam biraz netten baktım şu an bende 32 bit win8 yüklü 64'e geçeceğim yarın eğer olmazsa size pm atacağım çok teşekkür ederim. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Recovery silmişseniz ozaman uefi destekli microsoft sitesinden trial olarak 8.1 indirip kurmanız gerekecek.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4FY0K
    4FY0K's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Recovery silmişseniz ozaman uefi destekli microsoft sitesinden trial olarak 8.1 indirip kurmanız gerekecek.

Link atma şansın var mı hocam trial'i kurduktan sonra sorun düzelir mi , daha sonra crack loader falan sorun yaşatmaz dimi ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4FY0K
    4FY0K's avatar
    Erkek

Allah razı olsun hocam bekliyorum pm'ni.

Toplam Hit: 881 Toplam Mesaj: 7
amd ekran kartı intel