folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ekran Kartı Problemi ?

Ekran Kartı Problemi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrkDvl
    DrkDvl's avatar
    Erkek

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler. 
    Geçenlerde Hp marka dizüstü bilgisayarıma format attım. Formattan sonra normal driver kurulumları yapıldı. Fakat ekran parlaklıgı en düşükteydi ve bu ne fn tuş kombinasyaonu ne de ekran ayarlarından değiştirilebiliyordu. Ama bu haldeyken oyunlara giriyor, catalyst control center açılıyordu. Daha sonra driverı tekrar yükledik. Bu sefer ekran parlaklıgı arttı fakat ne oyunlara giriyor ne de catalyst control center açılıyordu. Daha sonra bir kaç bişi denedim ve en sonunda parlaklık maksen oyunları oynama yolunu buldum. Nasıl yaptım hatırlamıyorum. Fakat hala pcdeki amd ekran kartını kullanamıyorum. Intel onboard ekran kartı kullanılıyor. Bu da malesef bana fps sıkıntısı yaşatıyor. Onceden 60fps stabil olan oyunlar şu an 10-25 fps arası değişiyor. Çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. 

Ekran kartı : Amd Radeon HD 6770M

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Aygıt yöneticisinden amd ekran kartının driver ını tamamiyle sil pcyi yeniden başlat. windows sürümünün 64bit olduğunu düşünerekten

http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%207%20-%2064

Yukarıdaki driver ı indir kur pcyi yeniden başlat sorunun çözülür.

torpedo_XL tarafından 30/Kas/13 01:04 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrkDvl
    DrkDvl's avatar
    Erkek

http://n1311.hizliresim.com/1h/y/v0plw.jpg   böle bir  hata aldım şimdide. kendi otomatik olarak bir driver yükledi ama bu sefer 6700M serisi diye yükledi. ekran parlaklıgı yine azaldı  ama fps sorunu yok. parlaklık değişmiyor

DrkDvl tarafından 30/Kas/13 01:34 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrkDvl
    DrkDvl's avatar
    Erkek

bide sağ klik grafik özellikleri diyince böle bişi çıkıyor. http://k1311.hizliresim.com/1h/y/v0q9q.jpg

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrkDvl
    DrkDvl's avatar
    Erkek

Yok mu ? bu sorunun çözümünü bilen biri.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

gerekirse hp ve amd sitelerinden dogru driveri buluruz da,

sen simdi komple kaldir bi ekran karti driverini, windows guncellemesi yap, ekran karti driver yuklemesi sirasinda digital imza sozlesmesinden tiki kaldirip kur.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrkDvl
    DrkDvl's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

gerekirse hp ve amd sitelerinden dogru driveri buluruz da,

sen simdi komple kaldir bi ekran karti driverini, windows guncellemesi yap, ekran karti driver yuklemesi sirasinda digital imza sozlesmesinden tiki kaldirip kur.

olmadı ya. hp'nin sitesinden eski sürümünü indirdim belki de hata yeni sürümdedir diye ondada olmadı. 

Toplam Hit: 864 Toplam Mesaj: 7