folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Ekşi Sözlük Vb Sözlük Yazarlarının Yardımına İhtiyacım Var

Ekşi Sözlük Vb Sözlük Yazarlarının Yardımına İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Sorunum kısaca; babama hediye traş makinesi aldım ama kesmiyor şikayet var yazdığım yazıyı alta kopyalıyorum.. yazar olupta bu ilgisizlikle ilgili yazı yazabilecek olan var mı?

Yaklaşık 6 ay önce babama doğum günü hediyesi olarak 380 lira civarına Philips S5400 model tıraş makinesi aldım. 3 ay olmadan makine kesmemeye başladı. Yetkilisi servis Kaya Elektronik gittim bir şey yapamayız dediler. Merkezi aradım tıraş makinesinin bıçağının garantisi yok dediler makineyi Philips'ten bıçakları farklı firmadan almadım nasıl garantisi olmaz? Biraz tartışınca tamam diyerek yeni bıçak gönderdiler onun üzerinden 3 ay olmadan makine tekrar kesmemeye başladı. Tekrar aradım yapacak bir şeyimiz yok dendi. 65 yaşındaki babam sabah 1 saat önce kalkıp jiletle tıraş olmaya çalışıyor. Makineye o kadar para vermişim 3 aylık ömrü yok, garanti desen hiçbir şey garantiye girmiyor deniyor. Philips makine kullanılmıyor. Sorunum çözülmezse Hakem Heyetine giderek ücret iadesi için işlem başlatacağım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Ürünü aldığın tarihten itibaren 6 ay geçmeden arızalanırsa gizli ayıp olduğu varsayılır ve para iadesi veya ürün değişimi isteyebilirsin. Dikkat etmen gereken ürünü servise verirken vs belge al ürün değişimi para iadesi vs ne istiyosan o belgeye yazdır. Sıkıntı yaparlarsa hakem heyetine başvurursun o belgelerle ve paranı alırsın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bıçakların bakımı falan varsa yapıyor musun? Bilemen yada yağını sürmen gerekebilir.

Bakım yapmıyorsan kullanıcı hatası doğal olarak.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Servisten herhangi bir kağıt verilmedi yalnıca Yen'i bıçak verildi..

makinenin motor hariç hiçbir parçasının garantiye girmediğini söylüyorlar, kullanıcı hatası ya da ürün hatasına bakmıyor elemanlar :/

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

sanirim bicaklari surekli degistirmen gerek zaten hocam...

hangi bicagi kullanacagin makinenin kullanma kilavuzunda vardir...

normalde 2 senede bir degismesi gerekiyor diye biliyorum, 3 ay cok kisa ama yapacak bisey yok,

bir kere daha bicak al degistir bakalim yine 3 ay mi dayanacak acaba...

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Sitesinde bıçak ömrü 2 yıl diyor bıçak yaklaşık 100 lira 380 lira makineye verdim 3 ayda 100 lira bıçağa mı verelim kardeş :/

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Sitesinde bıçak ömrü 2 yıl diyor bıçak yaklaşık 100 lira 380 lira makineye verdim 3 ayda 100 lira bıçağa mı verelim kardeş :/

konunun kuresel ekonomik oyunlar ve amerikan emperyalizm dayatmasina kadar yolu var kardes :)

yetkili servis (kaya elektronik) ne yapabilir bu konuda ondan emin degilim ben... philips 2 sene diyor belki tuysuz avrupa icin gecerli bu 2 sene, tum philips satan servisler baski yapmasi lazim,

ama global manada bir problem yaratsak bile, anca turkiyeye yolladigi mallara 2 sene yerine 3 ay yazar cozer philips yani.

ve konu tekrar kuresel ekonomik oyunlara baglana bilir.

neyse ben sustum zaten pek yardim edemedim.

anca gidersin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Herhangi bir ülke için demiyor kardeş genel olarak 2 yıl ömür vermiş demek ki ürünün satıldığı her ülkede geçerli.. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

anladim canim.

ordan bakinca philips yetkilisi veya kaya elektronikten biri gibi gorunuyorum galiba.

merak ettigim sey su.

"Ekşi Sözlük Vb Sözlük Yazarlarının Yardımına İhtiyacım Var"

napican ? philips boktan bir tras makinesi mi yazdiracan ? yoksa kaya elektronik boktan bir yetkili servis mi yazdiracan ?

yani ne sonuc bekliyoruz bu konudan... bide surekli mesaj atiyom, up olmasi acisindan yanlis anlama.

sonradan edit:

"Sorunum çözülmezse Hakem Heyetine giderek ücret iadesi için işlem başlatacağım."

demissin. nasil bir cozum bekliyorsun... ucret iadesi talep et, cunku bicak koreliyorsa koreilyordur yapacak bisey yok. ucret iadesi talep edip alabilirmisin ondanda emin deilim acikcasi.

garga tarafından 20/Şub/17 15:09 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Üye olanlardan bu konu ile ilgili başlık açmasını isticem ki firma ben dahil başkalarına da böyle yavşaklık yapmasın. Makine alacak adam okusun garantisi olmadığını bilsin ona göre alsın. Belki firmadaki üst düzeylerin olaydan haberi yok orada oturan sik kafalı bir müdür tarafından böyle bir işlem yaptırılıyor bilemeyiz. Başlık açılırsa firmanın bu ve bunun gibi sorunların daha çok üzerine düşeceğini düşünüyorum.

Toplam Hit: 1042 Toplam Mesaj: 10
ekşi sözlük philips rezilliği