folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elektrikli Süpürgenin Pilini Değiştirmek.

Elektrikli Süpürgenin Pilini Değiştirmek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Hacılar selam

Elimde rowenta rh 8771 model bir şarjlı süpürgesi var. Süpürgenin pili 1.5 sene sonra kapasitesinin %80ini kaybetti. Pil garanti kapsamında değişmiyormuş zira aksesuarmış (bununla ilgili tüketici haklarına başvurdum zaten) neyse içini açtım baktım yaklaşık 1 kiloluk 20 adet 1.2 V 2000 amper Ni-Mh pili bağlamışlar ve batarya elde etmişler (bunları yeni öğreniyorum zira bilmediğim konular) . Servis 350 tl istiyor bataryanın değişmesi için fakat internette 200 tlye bulup kendim değiştirebilirim ama bu pil yine pert olacak zira Ni-Mh pilleri böyle. Sizce;

*Li-Ion pil ile değiştirsem sorun yaşar mıyım ? Motoruna zarar verir mi ? Süpürgenin devre kartı bataryayı şarj eder mi ? Patlama riski var mı ?

*Yurtdışından Ni-Mh pil alıp ölçerek pert olan pili değiştirsem sonuç alabilir miyim ?

*Pil alırken neye edikkat etmem lazım

Son olarak Dyson varken başka bir marka süpürge sakın almayın.

Love is nothing without fucking.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Nilfisk'ten başka almayın aldırmayın.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Li-ion pillerin şarj karakteristiği ile ni-mh pillerin şarj karakteristiği oldukça farklıdır. Düzgün sarj edilmezse li-ion piller patlar. Ayrıca her li-ion hücresinin eşit şarj edilmesi ve eşit şekilde boşalması gerekir. Sizin durumunuzda asıl tehlike şarjı değil, bunun kullanımı. Li-ion'dan birkaç ampere kadar güç çekerseniz (elektrik motoru olduğundan dolayı) yine patlar. Hadi dışarıdan bağlayayım fikri de kötü sonuçlar doğurur bu yüzden.

Aynı kapasitede piller takarsanız sıkıntı olmaz sanırım. Tabi hangi pillerin ömrünün tükendiğini anlamak ayrı mesele.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

İstanbul'da bazı elektronik firmaları var pil işi yapan.

Onlardan birini bul, voltaj akım pil türü ve boyutlarını ver. Sana punto yapıp gönderirler.

Direnç.net firmasının dükkanının olduğu pasajda(kadikoy) sadece pil işi yapan bir Dukkan görmüştüm. Daha ekonomik olacağını düşünüyorum.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Onlardan birini bul, voltaj akım pil türü ve boyutlarını ver. Sana punto yapıp gönderirler.

Direnç.net firmasının dükkanının olduğu pasajda(kadikoy) sadece pil işi yapan bir Dukkan görmüştüm. Daha ekonomik olacağını düşünüyorum.

yarın bi gidip bakayım neler var orda

Love is nothing without fucking.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

yarın bi gidip bakayım neler var orda

Yakınsa bir gez dolaş ama uzaksa önce internetten falan bir bağlantı kurmaya calis. O dükkan punto işi yapıyor mu bilmiyorum ama yine de bu işleri yapan yerler var olmadı yonlendirirler

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
Toplam Hit: 1533 Toplam Mesaj: 6
rowenta rh 8771 arızası pil