folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elektronik Devre Elemanları Hakkında

Elektronik Devre Elemanları Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek

http://feng3.cool.ne.jp/en/pg5v2.html şu sayfadaki programlayıcıyı yaptım da arkadaşlar çalışmadı ama :S

şimdi bakın orda zener diotlar war 5V1 ve 6V2 bunların 0.5 W  olanlarından kullanmak gerekiyormuş benim kullandıklarım 0.25 W olanlar acaba sorun bundan olabilir mi ?

AMD Rulezzz =)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    Elektronikçi değilim ama dediğin gibiyse sorun diyotlardan kaynaklanıyor olabilir. Herşeyi bir daha gözden geçirmekte fayda var. Ben amatör olarak ilgileniyorum elektornik işiyle , bir sürü hata çıkıyor ama zamanla daha iyiye gittiğimi söyleyebililirim. Kolay gelsin..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    en ufak güç hedesi farklılıgı tüm işi değiştirir hoca, ya bi de daha pahalıya gelmez mi o kendin yapınca ? 40 50 liraya satıyolar usb girişlisini karaköyde, seri portlusu daha ucuzdur, ama heralde işi öğrenicem baabında yaptın onu, ufak detaylara dikkat et, o verdiğin linkteki programmer ın proteus da kur, 0.25W olarak dene bakalım çalışıyo mu tam olarak böle emin olabilirsin bence:)

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek
    HOCA SATEN olay hobi olmasında :D 16 tl ye satıyorlar ama kendi yapmanın verdiği zevki vermez hiç biri yoksa benim ne işimwar pic programmerla felan maksat bana eğlence olsun işte neyse aynılarından bulmaya çalışayım ben en iyisi sağolun

AMD Rulezzz =)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    sorun zenerlerin wat tından kaynaklanmıyordur voltaj ları dogrumu ve yönleri dogrumu bunları bi kontrol et.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Sorun onda değil, Bağlantıları Yoklamanı tavsiye ederim. Voltajlarda Tamamsa Onlar Tamamdır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2FaN
    2FaN's avatar
    Erkek

Bu devre için 0.5watt veya 0.25watt pek önemli değil.Malzemelerini tekrar kontrol etmeni tavsiye ederim.Devreyi 2 sene önce yapmıştım.Ozaman çalıştıramamıştım ama sorunum programlaymış.winpic ile çalıştırdım. Ayarlarından JDM Programmer seçmelisin ve kullandığın portuda ayarlamalısın.

Seri port kullanımın azalmasıyla Brenner 8r5 usb programlayıcı yaparan multi pic programmer'ı rafa kaldırdım :P 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

aynı devreyi bende çalıştıramamıştım ama donanımsal bir sorun değildi benimkisi...zaten pic işine girdim gireli rs232 programlayıcılara hiç ısınamadım.en kralı usb programlayıcılar...ben hazır almıştım.çokta güzel iş yapıyor...

ayrıca jdm programlayıcılar code protec'li picleri bazı pc'lerde silerken sorun yaratıyor...tavsiyem ise rs232 bile olsa dışarıdan beslenen bir programlayıcı edinmeniz olacaktır...iyi çalışmalar...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eselcuker
    eselcuker's avatar
    Erkek

herşeyin doğru olduğuna eminim çok dikkatli bir şekilde yaptım PC ye bağladığım zaman lambanın yanması gerekir mi ? yada PC de bir hareketlilik olurmu winpic felan bir çok program kullandım ama tık demiyor hiç biri yani kullanmayı bilmiyorum ama :D değişik bşy olmadı hepsi boş boş okuyormuş gibi yapıyor sonuç çıkartıyor yazma işlemi ise hepsinde failed sitede görmüştüm saten programın ayarlarından JDM programmer seçiyordum

birde şunu sorayım dedim şimdi bu lehimleme işlemlerini yaparken bu parçalar çok ısınıyor değdir çek şeklinde parçaları ısıtmadan mı yapmak gerekiyor acaba lehimi bu.fazla ısınmaları mı bozuyor acaba bu sorun yaratır mı ?

AMD Rulezzz =)
Toplam Hit: 1693 Toplam Mesaj: 9