folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Elektronikci Müridler Yardımlarınızı Bekliyorum

Elektronikci Müridler Yardımlarınızı Bekliyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_kan84
    asi_kan84's avatar
    Erkek
    ARKADASLAR BANA UZAKTAN BİR SU MOTORUNU YANİ TARLA SULAMAKTA KULLANILAN BİR MOTORU ÇALIŞTIRIP DURDURMAYA YARAYACAK ORTALAMA 100/200 METRE MESAFELİ UZAKTAN KUMANDA DEVRESİ LAZIM ÇÜNKİ TARLA SULARKEN GECELEYİN BİR YERDEN BORU PATLIYOR SU BOŞA AKMASIN DİYE GECENİN BİR YARISI  ÇAMURLARIN İÇİNDE KOŞUP MOTORU DURDURUYORUZ SONRA BORUYU MONTE EDİP GERİ MOTORU ÇALIŞTIRIYORUZ O YÜZDEN YARDIM EDERMİSİNİZ TEŞEKKÜRLER

Bizi bilen bilir, bilmeyen kendi gibi bilir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek
    kablolu mu kablosuz mu???

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Sanırım Tek Kanal Bir Verici İşini Görecektir. Elektronik Malzeme Satıcılarında, Hazır Devreler Vardır. Uğramanı Tavsiye ederim. Röleyi çalıştırabilecek Alıcı bir Devre Üzerinden Motoru Durdurur Ve Çalıştırır.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek
    hocam 27Mhz'lik heryerde bulabileceğin bir uzaktan kumandalı araba işini görür gibi duruyor. arabanın içindeki devreyi söküp motorlardan birine giden kablolar ile bir röleyi sürebilirsin. su motorunuda röleye bağlayabilirsin. kumanda ile aç kapa yapabilirsin. tabi yakınlarda bi cocuk kumandalı araba ile oynarsa motor boşa çalışabilir siz orda olmadığınızda devreyi kapatın yinede nolur nolmaz :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Ben lise 2 deyim elektronik dersinde zorlanıyorum.Yardımsever müridler msn@netmadeni.com adresini ekleyebilir :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    Boru patlamalarının önüne geçmek daha akıllıca bir çözüm olmaz mı? Bunu sağlarsan birde motora zamanlı anahtar bağlarsın. Kendisi otomatik sulama yapar.

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_kan84
    asi_kan84's avatar
    Erkek
    kardeşim bu devreyi yaparsam otomatik zamanlı yapmamız uygun olmayabilir çünkü zamansız bir şekilde kendi kendine çalışırsa durum hayal bile edilemez eğer istediğiniz devreler varsa yardımcı olmaya çalışalım arkadaşlar bende elektronik teknisyeniyim

Bizi bilen bilir, bilmeyen kendi gibi bilir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilemem83
    bilemem83's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

biryerden durmuştum fikir güzel geldi

dandik ucuz ceptelefonu al bağla röle devresine motoru nezaman istersen ara şebeke çektiği sürece no problem :) zil çıkışına tristör yada triyak devresimi bağlıyon artık orası senin düşüneceğin iş

Sizler, Bizlerden Mekanik Sinyaller beklerken , Bizler de Sizlerden Beyin Sinyalleri bekliyoruz!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

hocam bak şimdi senin iş için cep telefonu kullanmak gerekli eğer 1 tane siemens cep telefonu bulursan ona 1-2 hafta içerisinde bir tane devre yapıp istediğin şeyin kontrolünü gerçekleştirebilirim...bende bu tarz bir sulama kontrol devresi üzerine çalışıyorum....

mantık ise cep telefonlarının at komutları ile kontrol edilmesi mesela sana yapacağımız devrede bir tane siemens telefon olacak bu bir micro işlemcili bir kontrol kartına bağlı olacak....diyelim sen motoru çalıştırmak istiyorsun " motoru çalıştır" diyeceksin telefon bu msj'ı alıp okuyacak sonra mikro işlemci kartına gönderecek eğer ve alınana bilgiler doğrultusunda röleler bir anahtar vazifesi görüğ aktif veya pasit hale geçerek senin motorunu kapatıp açacak....ama biraz beklemen lazım bende telefon arayışı içerindeyim telefonlar elime geçinde 1-2 deneme yapacağım ondan sonra sizinde istediğiniz gibi bir proje tasarımına geçeceğim....

ama benim işim acil derseniz size tavsiye udea nın rf alıcı verici modüllerini incelemeniz oradan sizin mesafe problemini çözecek bir modül alıp ta bu tarz daha basit micro işlemci protokollerini kullanarak ta böyle bir kontrol devresi yapılabilir....ama elektronikçilerde satılan modüller sizin işinizi görmez en kralı 60-70m çeker oda açık alanda eğer sizin tarla ile kumanda etmek istediğiniz yer arasında ki alanda yükselti farklılığı varsa bu elektronikçilerdeki modüller işinizi görmez...demek istediğim tarla ile ev arasında tepe vs. gibi bir engel varsa yada alıcının veya vericinin bulunduğu yerler çukurda ise bu modüller ile çozüm elde edemezsiniz.....aslında olur nasıl olur derseniz de tepeye de bir röle vazifesi yapacak bir devre yapılır ve aktarıcı olarak kullanırız ama bu da maliyeti arttırır.....en güzeli udea'dan sağlam bir modül alarak bu işi çözmek...

yada telefon kullanarak bu işi haletmek onun içinde biraz beklemeniz lazım....kolay gelsin....

ek olarak bir yöntem daha sunmak istedim oda telsiz kullanarak bu işi çözebilirisiniz bu en pahalı olanıdır yanlız :D

eğer 2 nokta arasında tepe vs. yosa bu iş daha ucuza halledilir....kolay gelsin...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
Toplam Hit: 1663 Toplam Mesaj: 9