Eleman Aranıyor - UI Developer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

Merhaba

Ankara ODTÜ Teknokent'te bulunan şirketimize UI developer aramaktayız. Başvurularınızı ui.developer@v-count.com adresine cv göndererek yada Linkedin üzerinden https://www.linkedin.com/jobs/view/229850900 yapabilirsiniz.

Ccaglayan tarafından 23/Kas/16 16:34 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

hocam konu dısı bişi sormak istiyorum,teknokentlerde vergiden muafmısınız ? Muafsanız ne kadar bir süreliğine ve teknokent kiraları ne kadar. Son olarak teknokentte yer alabilmek için ne yapılması gerekiyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

hocam konu dısı bişi sormak istiyorum,teknokentlerde vergiden muafmısınız ? Muafsanız ne kadar bir süreliğine ve teknokent kiraları ne kadar. Son olarak teknokentte yer alabilmek için ne yapılması gerekiyor

Teknopark avantajlari yazarsan bulabilirsin hocam

M2 bazli kiralama yapilir kdv bazli stopaj yoktu sanirim

Destek alirsan devletten kdv istisnasi da mevcut arge yazilim.vs yapiyorsan ki sanirim arge olarak tum herseyi dahil edebiliyorsun.

Butuk ihtimalle gelirvergisi ve kurumlar vergisi muaf.

Personelde de brut maas uzerinden yani vergilendirme olmadan maas veriyorsun

Prim konusunda ise yine birseyler olabilir.

Ayni zamanda destek vs alirsan ek avantajlar geliyor olmasi lazim.

Teknopark avatantaj yazarsan bulabilirsin ben de arastirmistim bir ara , sirket ne olursa olsun teknoparkta ufakta olsa bir ofis acmak cok mantikli

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

Destek alirsan devletten kdv istisnasi da mevcut arge yazilim.vs yapiyorsan ki sanirim arge olarak tum herseyi dahil edebiliyorsun.

Teknopark avatantaj yazarsan bulabilirsin ben de arastirmistim bir ara , sirket ne olursa olsun teknoparkta ufakta olsa bir ofis acmak cok mantikli

Personel brut maas dediginiz hocam sadece muhendislik alanlari icin mi gecerli. Teknoparkdaki firmalarin sadece muhendis diplomali calistirmak istemelerinin cok buuyk bir avantajimi var ?

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    Genki bunu yazdı

Personel brut maas dediginiz hocam sadece muhendislik alanlari icin mi gecerli. Teknoparkdaki firmalarin sadece muhendis diplomali calistirmak istemelerinin cok buuyk bir avantajimi var ?

4691 sayılı Kanunun geçici ikinci maddesi uyarınca; 
    Yönetici şirketlerin bu Kanun uygulaması kapsamında elde ettikleri kazançlar ile bölgede faaliyet gösteren gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerinin, münhasıran bu bölgedeki yazılım ve AR-GE faaliyetlerinden elde ettikleri kazançları 31/12/2023 tarihine kadar gelir ve kurumlar vergisinden müstesnadır.

Kurumlar Vergisi İstisnasından Yararlanmak İçin Gerekli Şartlar:
    - Bu kanunda tanımlanan teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösterilmesi,
    - Kazancın münhasıran bu bölgedeki yazılım ve AR-GE’ye dayalı üretim faaliyetlerinden elde edilen kazançlardan olması,
    - Bölge içi ve bölge dışı faaliyetlerden elde edilen kazanç ayırımının yapılması
    -Ürünlerin Seri Üretime Tabi Tutularak Pazarlanması

Teknoloji geliştirme bölgelerinde yazılım ve AR-GE faaliyetinde bulunan şirketlerin, bu faaliyetler sonucu buldukları ürünleri kendilerinin seri üretime tabi tutarak pazarlamaları halinde, bu ürünlerin pazarlanmasından elde edilen kazançların lisans, patent gibi gayrimaddi haklara isabet eden kısmı, transfer fiyatlandırması esaslarına göre ayrıştırılmak suretiyle istisnadan yararlanabilecektir. Üretim ve pazarlama organizasyonu nedeniyle doğan kazancın diğer kısmı ise istisna kapsamında değerlendirilmeyecektir. 
    Lisans, patent gibi gayrimaddi haklara bağlanmamış olmakla birlikte uyarlama, yerleştirme, geliştirme, revizyon, ek yazılım gibi faaliyetlerden elde edilen kazançlar istisna kapsamında değerlendirilecektir.

Bölgede çalışan AR-GE ve destek personelinin bu görevleri ile ilgili ücretleri, 31/12/2023 tarihine kadar her türlü vergiden müstesnadır.
    İstisna, ücreti gelir vergisinden istisna tutulan personel çalıştırmaya başladıkları, tarihte başlar.
    Muafiyet kapsamındaki destek personeli sayısı AR-GE personeli sayısının yüzde onunu aşamaz.

4691 Sayılı Kanunun geçici ikinci maddesiyle teknoloji geliştirme bölgesinde çalışan araştırmacı, yazılımcı ve AR-GE personelinin bu görevleri ile ilgili ücretleri 31.12.2023 tarihine kadar damga vergisinden istisna edilmiştir.

KDVK/Geçici MD. 20
    4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununa göre teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyette bulunan girişimcilerin kazançlarının gelir veya kurumlar vergisinden istisna bulunduğu süre içinde (31.12.2023 tarihine kadar) münhasıran bu bölgelerde ürettikleri ve sistem yönetimi, veri yönetimi, iş uygulamaları, sektörel, internet, mobil ve askeri komuta kontrol uygulama yazılımı şeklindeki teslim ve hizmetleri katma değer vergisinden müstesnadır.
    Teknoloji geliştirme bölgesinde üretilse dahi, bunlar dışındaki teslim ve hizmetler istisna kapsamına girmemektedir. Dolayısıyla, oyun programları, network uygulamaları gibi yazılımlar istisna kapsamında değildir.

SİGORTA PRİMİ DESTEĞİ 
    5746 Sayılı Kanun Md. 3/3 
    Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununun geçici ikinci Maddesi uyarınca ücreti gelir vergisinden istisna olan personelin;
    AR-GE faaliyeti kapsamındaki çalışmaları karşılığında elde ettikleri ücretleri üzerinden hesaplanan sigorta primi işveren hissesinin yarısı, her bir çalışan için beş yıl süreyle Maliye Bakanlığı bütçesine konulacak ödenekten karşılanır

http://depark.com/sss

Yazana 

Yazana  gore  sigorta priminin yarisi yani asgari icrette 630 tl yarisi odenmiyor maasta da hicbir vergi yok

Brut maas net maas farki burada yok demek istiyor.

Uygulamasi nasildir bilemem isletme sahibi arkadaslar teknoparkta calisan arkadaslar var onlar daha saglikli yorum yaparlar ben arastirmalarim sonucu sitelerden ve bununla ilgili cikarilan kanunlara bakarak yorumladim yanlis bir bilgi.vermek istemem

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Teknoparklar zirvesi vardi bu gun.seni orada goremedim :) gerci belkide gormusumdur ama sen misin bilemedim :)

glossiness effect
Toplam Hit: 1169 Toplam Mesaj: 6
eleman eleman aranıyor ui developer