folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Emlak İle İlgili Bir Soru

Emlak İle İlgili Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

müridler yakın zamanda ev arıyorum diye bir konu açmıştım, aşağı yukarı aradığım tarzda kat mülkiyetli bir ev buldum yalnız bilmediğim için kafama takılan bir iki şey var.

1-edinme sebebi kısmında : YÖN.PLANI : Yönetim planı 04/05/2009 yazıyor satıcıda bana bir sebep öne sürerek paraya çok acil ihtiyacı olduğundan en geç 5 mayısa kadar satışını yapması gerektiğini söyledi, tapuyu gönderince bu ibareyi gördüm kıllandım sadece tesadüf mü acaba ? Satıcı bir devlet kurumunda çalışıyor kendisi bir lojmanda kalıyor bunun etkisi olabilir mi ?

2- ben bu konutu aldıktan sonra tapudan falan yok hisse ücretiydi zart zurt masrafı gibi birşey çıkar mı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

hoca tapunun görüntüsünü koyar mısın buraya?

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Desingers
    Desingers's avatar
    Erkek

Önemli bir durum değil hocam ben harita kadastro mezunuyum, harita mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim o tapuyu al git tapu dairesine üzerinde şerh haciz vs kısaca takyidat sorgulat bi sıkıntı olup olmadıgı orda çıkar ordaki yöönetim planı dediği onaylı mimari projenin yani kat mülkiyet planının belediyeden onay tarihini belirtir... 

Senin Yadınla Ya Rabbim!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

arkadaşın dediği gibi tapu dairesine git haciz vs varmı sorgulat

sonra ev 2.el ise belediyeye git emlak borcu vs var mı onları sorgulat

aferin şüphelenen insanları severim hep böyle olun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heredotcomp
    heredotcomp's avatar
    Erkek

tapu devir işlemi yapıldığında dairenin üstüne bişi varsa söylüyorlar zaten sen yine devir işleminden önce tapunun arkasına bak bişi varsa yazar orda.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

hocam gecekondudan çıkma sanırım bu ev. belediye ev sahiplerine tapu vermiş vsvs gibi bir şey.

arkadasların dediği gibi tapudan sorgulattıgında icüğünü cücüğünü her nanesini söylerler sana. hayırlı olsun şimdiden

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    nights_judge bunu yazdı

hocam gecekondudan çıkma sanırım bu ev. belediye ev sahiplerine tapu vermiş vsvs gibi bir şey.

arkadasların dediği gibi tapudan sorgulattıgında icüğünü cücüğünü her nanesini söylerler sana. hayırlı olsun şimdiden

sağolasın hocam okuyup yorum yapanlar da sağolsun, hayrolur inşallah

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

matrixe hocam öncelikle hayırlı olsun. tapu üzerinde kat mülkiyetinin yanında X görüyorsan sıkıntı yok hocam rahat ol :)

Bu arada pendikte evlerin fiyatları nasıl sen kaça aldın hocam açık etmek istemezsen pm le de cevaplayabilirsin. Neden soruyorum bende ataşehir civarında benzer bi ev aldım fiyat kıyaslaması yapıcam :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

tapu sicil kaydı al bitane onda tapunun herşeyi  yazar. bazen tapular iskan alınmadan önce müteahit tarafından dağıtılır. iskandan sonra tapunun değişmiş halini vermemiş te olabilir. tapu sicil kaydında tapunun herşeyi yazar.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Bu binanın iskan izni var mı?

İskan izni olmadan kat mülkiyeti olmaz diye biliyorum ben.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
Toplam Hit: 1265 Toplam Mesaj: 11