folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder En Hızlı Rdp Program Önerisi

En Hızlı Rdp Program Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

2 masaüstü bilgisayarımı da yaydığı elektromanyetik dalgalardan korunma ve ses kirliliği bitirme amaçlı kilere koydum. mac mini 2012 alete de bootcamp yapıp windows kurdum. içeride ki aletlerime bu makine üzerinden local ağda uzaktan bağlanıp yanımdaymış gibi kullanmak istiyorum.

Sorunlarım:
    - macos üzerinde ki rdp bağlantısı windows'da ki mstsc'ye göre daha verimli. Fakat visual studio üzerinde ki kısa yolları kullandığım zaman mac ile karışıyor. Ve istediğim performansı da tam olarak vermiyor.
    - windows'un mstsc çok yavaş. Gerektiğinde rdp üzerinden oyun dahi oynamak istiyorum. (16 bit yaptığımda dahi yavaş)
    - NoMachine programını inceledim. NX kullanıyor. Hızı vb.. çok iyi. Fakat görüntüyü 2 monitöre yayamıyorum.

Kısacası gerekirse rdp üzerinden oyun dahi oynayabileceğim, çift monitör ve kısayol tuşlarını rahatlıkla gönderebileceğim bi rdp programı arıyorum. ücretsiz ya da warezini bulabileceğim bir şey olursa süper olur. Linux base bi uygulamada olabilir windowsu silip ubuntu vb.. kurabilirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

istegini karsilar mi bilmiyorum ama ben uzun yillardir mremoteng kullaniyorum https://mremoteng.org/ 

ama muhtemelen windows'un kendi altyapisini kullaniyor. Yine de incelemeyebilirsin

en büyük avantaji birden fazla makineyi kayit edip, gruplayabiliyorsun.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

mstsc yi 5ghz ağ ile kullandım  baya sorunsuz du. film vs izleyebiliyordum.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

group policy'de mstsc üzerinde ki RemoteFX ayarlarını açtım. Şuan on numara akıyor herşey 2k ve yüksek fps'li görüntüler dahi birebir akıcı geliyor. 60fps rahat alıyorumdur. harika oldu gerçekten. 

tek sıkıntım şuanda rdp üzerinde directx çalıştırmak kaldı. rdp üzerinden oyunda oynayabilirsem olay tamamdır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Yakında kurup denemeyi planlıyordum: 

https://guacamole.apache.org/

en hızlı mıdır bilmem ama güzele benziyor.

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Benzer bir kurulum benim salonumda var. Oyun bilgisayarım başka bir odada, salondaki TV'ye bağlı bir box var, onun üzerinden oyun bilgisayarıma bağlanıp oyun oynuyorum.

Oyun oynamak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsin, çalışırken de ise yarar diye düşünüyorum ama ben o amaçla kullanmadığım için ilk elden tecrübem yok. 

Ana bilgisayarlarında Nvidia ekran kartı varsa, clientlarda Moonlight programı ile uzaktan erişebilirsin.

Radeon varsa ana bilgisayarına Sunshine kurup, clientta Moonlight ile erişebilirsin.

Onboard grafik kartı varsa parsec deneyebilirsin. Desteklenen Intel grafik kartlarını şurada yazmışlar: https://support.parsec.app/hc/en-us/articles/360001106411-How-Do-I-Know-If-My-Graphics-Card-Supports-Hosting-A-Game-With-Parsec

İki bilgisayara da Steam kurup oradan da remote oynayabilrsin.

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 628 Toplam Mesaj: 6
hızlı rdp