folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Engın Fıkırlerınıze Ihtıyacım Var

Engın Fıkırlerınıze Ihtıyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

Okulda kompozısyon yarısması tarzında bısey varmıs vede odullu bıldıgım kadaryıla buna katılıp ıyı bı derece almak ıstıorum vallaha bırden bı ıstek geldı =)

Bunun ıcın tbtdakılerınde bı fıkrını alayım dedım.

konumuz ataturkun bı sozu

"Askerı zaferler ne kadar buyuk olursa olsun,ıktısadı zaferlerle taclandırılmazsa kazanılacak zaferler yasayamaz, kısa zamanda soner"

bu sozu enıne boyuna tartısalım vede aklınızdan ne kadar bı fıkır gecerse gecsın onu buraya lutfen yazın.

Maksat ufkum genıslesın konu hakkında ona gore guzel bıseyler cıkarmaya calıscam artık

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

başlık olarak 'işini bilmeyen kasap .ötüne girer masat' 

konu olarakta abdenin ırakı işgalini anlat veya israilin filistini işgalini anlat... 

l enfer c est les autres Sartre ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek
    scuderia bunu yazdı:
    -----------------------------

başlık olarak 'işini bilmeyen kasap .ötüne girer masat' 

aga ısı bılmemekle ne alaka :D

sadece farklı fıkırler lazım o yuzden konuyu actım bı elın nesı var 2 elın sesı var a.q :D

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    Atatürk kurtuluş savaşanı kazanıp cumhuriyeti kurduktan sora asıl savaş şimdi başlıyor demiştir.bu savaşın kollarından biride ekonomidir.izmir iktisat kongresini toplamış, daha sonrada 5 yıllık kalkınma planı hazırlamış ve ekonomi iktisat alanında bir çok yenilikler atılımlar yapmıştır.

yani bi düşün.savaş kazanılıyor.cumhuriyet kuruluyor.ama ülkenin iktisat olayı aynen osmanlıdaki gibi devam.bu zaferin ne anlamı ve ne yararı kalırki ?

... sorcerer & musket ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    kokainmanın dedikleri doğru ekonomik yönden 5 yıl işe yaradı  kardeş 2 dünya savaşında iken o ekonomi olayları nı takip edersen güzel fikirler çıkarırsın

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWRE
    EWRE's avatar
    Erkek
    siber alemde türkleri anlat bence :)

karda iz bırakan makineye ne denir... karizmatik (fikret espri corp.)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    hacı kısa bir tavsiye ben kompozisyon konularında hep birinci olurdum daha önceden yazılan kompozisyonları oku konu hakkında zeki insanların açıklamalarına falan bak iki gaz ver örnekle çal değiştir EDİTLE olay bitmiştir :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hannibal diye inanılmaz bir lider vardır, ama sadece savaş alanında kazanır ve en sonunda zehir içerek intihar eder...
    Bana sorarsan, konun bu olabilir... Gayet ilgi cekici ve guzel bı konu... Hem sen de birşeyler ogrenmış olursun...
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hannibal
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Hannibal
    Bence bu adam bu sozun dogrulugunu kanıtlayan tarihi değer...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek

"Askerı zaferler ne kadar buyuk olursa olsun,ıktısadı zaferlerle taclandırılmazsa kazanılacak zaferler yasayamaz, kısa zamanda soner" M.K.A

türkiyemizin son 50 - 60 yılını özetlemiş gibi oldu, yüzyıllardır mezar yeri bile belli olmadan TEREDDÜT BİLE ETMEDEN şehit olan milyonlarca ecdadımızın kemikleri sızlıyordur... onlar bizlere gelecegimizi bıraktılar, ya biz yarınımıza ne bırakıcaz hiç düşündükmü... savaş devri kapandı devr = MONEY İN THE POWER, POWER İN THE MONEY

:) mutluyum, huzurluyum
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thonguch371
    thonguch371's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    r3b3l bunu yazdı:

Okulda kompozısyon yarısması tarzında bısey varmıs vede odullu bıldıgım kadaryıla buna katılıp ıyı bı derece almak ıstıorum vallaha bırden bı ıstek geldı =)

Bunun ıcın tbtdakılerınde bı fıkrını alayım dedım.

konumuz ataturkun bı sozu

"Askerı zaferler ne kadar buyuk olursa olsun,ıktısadı zaferlerle taclandırılmazsa kazanılacak zaferler yasayamaz, kısa zamanda soner"

bu sozu enıne boyuna tartısalım vede aklınızdan ne kadar bı fıkır gecerse gecsın onu buraya lutfen yazın.

Maksat ufkum genıslesın konu hakkında ona gore guzel bıseyler cıkarmaya calıscam artık

bu sözün anlamını sana şu şekilde anlatabilirim: para war huzur war kardeşim bu kadar basit :)

Karizmatik metin editörünü kullanmak istemiyorum, ben zaten yeterince karizmatiğim ;))
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Şimdi hocam ben sana bir örnek vereyim. Biz yunanistanla o kadar olay oldu aramızda ama neden savaş açamadık ?

Biz ordu yönünden yunanistanı 10 a  katlar, yokederiz. Ancak ekonomi yönünden bitik olduğumuz için buna cesaret edemeyiz. Savaş halinde tüm avrupa(hristiyan TOPluluğu) desteği onlara verecektir ve bize ambargolar konacaktır. Kurtulus savasıda da Avrupa bize karşıydı ama o anki şartlarla şimdikiler bir değil. kesinlikle  ekonomi gerekli. O yüzden asker  olması önemli değil. Napolyonun dediği gibi para,para,para...

.
Toplam Hit: 2502 Toplam Mesaj: 11