folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Epson L210 Baskı Sorunu.

Epson L210 Baskı Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. 2016 yılından beri Epson l210 tanklı yazıcı kullanıyorum. Baskıda şöyle bir sorun yaşıyorum. Yüksek kaliteli baskılarda hiç sorun yok. Ancak standart ve ekonomik baskılarda bazı satırlar silik çıkıyor.Bu silik bölgeyi şöyle tarif edebilirim. Bir kağıda 5 paragraf yazı yazdığınızı varsayın. Her paragrafın son satırı silik basılıyor. Kafa temizleme derin temizlik ve hizalamaları defalarca yaptım. Mürekkep eklemesi yaptım. Ne yaptıysam bu sorunu çözmedi. Birkaç yazıcı tamiri yapan kişilere sorduğumda ise kafa bozulmuş yeni kafa takmamız lazım o da 1000-1500 tl arası tutar yeni yazıcı alın diyor. Bunun bir çözümü var mı ? fikri olan ya da daha önce karşılaşmış olan var mı ? Herkese teşekkürler.

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Arkadaki pad'ler değişti mi hocam ? Derin temizlik sonrası oraya pislik birikiyor. Derin temizlik yapıp değiştirip bir daha derin temizlik yap derim değiştirmeden önce kafaları.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

pdftede ayni mi?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Arkadaki pad'ler değişti mi hocam ? Derin temizlik sonrası oraya pislik birikiyor. Derin temizlik yapıp değiştirip bir daha derin temizlik yap derim değiştirmeden önce kafaları.

Padleri değişmedi hocam. Ama hiç pad hatasına düşmedi makine. Açıkçası nasıl değişiyor bilmiyorum ama videoyla falan hallederim. Ancak yüksek kalitede basımda sorun yok başka bir durum olabilir mi ? 

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek
    Antikky bunu yazdı

pdftede ayni mi?

Evet tüm dosya formatlarında aynı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Arkadasin dedigi gibi derin temizlik büyük ihtimalle sorunu cözecektir.

Uclar tikali olabilir, kaliteli baski aldiginda daha fazla mürekkep harciyor, daha cok püskürttügü icin güzel cikti veriyordur.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Arkadasin dedigi gibi derin temizlik büyük ihtimalle sorunu cözecektir.

Uclar tikali olabilir, kaliteli baski aldiginda daha fazla mürekkep harciyor, daha cok püskürttügü icin güzel cikti veriyordur.

belli ki bahsettiğiniz gibi bir durum var ancak defalarca derin temizlik de yaptım. Sonuç değişmedi maalesef

Toplam Hit: 511 Toplam Mesaj: 7
yazıcı epson l210