folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eski Buzdolabında Sorun

Eski Buzdolabında Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

Muridler dun aksam saatlerinde çalışan eski arçelik buzdolabının içindeki ayar yerine gözüm kaydı. Yaz kış filan bişiler yazıyodu. Yaza geldik artık şunu yaz ayarına ceviriyim dedim. Sonra ortasındaki dügmeye benzeyen kırmızı plastigi ileri ittim ve durdu makine. Calısır ümidiyle bıraktım şimdi buzları erimiş :D
    1 düğmeye basma ile buzdolabı bozulabilir mi ? Ya da bi yerinde açma düğmesi var ben bulamıyorum. Fotoğraflar aşagıda inş fazla uğraştırmaz.

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Helyum
    Helyum's avatar
    Erkek

hayatımda ilk defa boyle bi makine gordum :W

yaz - kıs uyumunu kestaneden sallama ihtimallerininde oldugunu dusundum birden :D

10 yıl sonra iyi paraz eder:D

http://www.youtube.com/watch?v=n-O0mSUNVlU
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Yanlış hatırlamıyorsam oradaki düğme buzluktaki buzları eritmek için kullanılıyordu. Buzları eridikten sonra tekrar çalışması gerekir. Düğmeyi bir kontrol et içeri mi kaçmış diye. Çünkü senede max 3 kere falan kullanılır o tuş, haliyle makinada eski olunca düğme problem çıkartıyor olabilir.

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

bizim ilk buzdolabi :)

hatırlamıyorum şimdi tam olarak

ama galiba o kırmızı tuş buzları eritiyordu

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

O defrost yani buz çözme düğmesidir... Buz eridikten sonra ayar düğmesini tam sağ ya da tam sol yapınca ater eski konumun gelirdi... Gelmezzse meyve bıçağının ucuyla dikkatlice kanıtır..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

Bende komple söktüm orayı sağından solundan vuruyodum bam güm dolaba birden çalıştı. Yine şiddetin çözüm oldugu bi durum diyordum kendi kendime :D Demek buzlar çözülmüş kendiliginden çalışmış :D 
    O kadar dandik bi düğme yapılır mı ya düğme bile değil boşta duruyo basınca geri gelmiyo, içinde de bi mekanizma yok geri itecek. O ayar yerini dışarı çekip tekrar içeri kaçırmadan yeniden taktım:)

Baya sevindim tam vize zamanı bide onla ugrasamazdım. Herkese teşekkür ederim problem çözülmüştür :)

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Benim eski ev arkadaşının buzdolabında eridikten sonra tekrar atması için 1,5 gün beklemişlerdi :DDDDD

Yiyecek içecek hiç bişi kalmamıştı :D

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    self
    self's avatar
    Erkek

teknisyen arkdaşa sordum buzdolabı mühendisi kendisi basdıgı dügmeye bida bassın diyo :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Benim eski ev arkadaşının buzdolabında eridikten sonra tekrar atması için 1,5 gün beklemişlerdi :DDDDD

Yiyecek içecek hiç bişi kalmamıştı :D

-----------------------------

Bende dünden beri ümidi kesmiştim artık :D düğmeyi filan çıkardıgımdan atma vazifesini ben yapmış oldum demek. Her kombinasyonda denemiştim. Yaz ayarında kış ayarında sayıların hepsinde ileri itik ve geri çekik vaziyette :D Pek bozulcak yiyecek yoktu Allah'tan dolapta :)

@Self: teknisyen arkadaşa da teşekkürler. Yanlız konuda dedigim gibi düğme değil. Isıl işlem görmüş düğme benzeri ürün :D Sadece tek basımlık o hakkımızıda kullanmıştık. Sorun çözülmüştür.

Toplam Hit: 2937 Toplam Mesaj: 9