Eski Laptop Ve SSD ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Elimde 2009 yılından beri kullandığım lenovo g530 (dual core 2.0, 3gb ram, 250 hdd) model laptop ama artık yavaşlığına dayanamıyorum.

Oyun zaten istesem de oynayamıyorum anca Fm, aoe, cs gibi oyunlar.  Oyunla derdim olmadığı için benim merak ettiğim; hızlandırmak adına 200-300 lira harcayıp ssd almak ne kadar mantıklı ve  bu parayı harcamak bu laptopa değer mi ? Belki saçma gelcek ama yoksa ubuntu falan mı kursam diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar formatı önerecektir ama artık o da çare olmuyor. Siz ne tavsiye edersiniz ??

der die das
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

Ram seviyesini de maximuma çekebilirsin SSD'i ilk etapta ne kadar mantıklı olur bilmiyorum , elbet bariz şekilde hız farkeder fakat değermi konusu şüpheli.

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

o alete core 2 duo cpu tak muhtemelen destekliyodur. ramini boşuna yükseltme pek bişey farketmez.ssd desen pahalı, gerek yok

core 2 duo cpu ya geç yeter sana

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

SSD alacaksan,kuracağın sistem de önemli.Holyone yazmıştı;Xp kullanırsan SSD nin ömrü çok az oluyor.O pc ye kurulabilecek en verimli sistem de Xp sanırsam.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

işlemci değişimini duymamıştım hocam, araştıracağım. Ram maks 4gb destekliyor.

hocam xp kullanmayı düşünmüyorum, xp yerine ubuntu falan tercihim olur

der die das
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

o laptop sata 3 desteklemiyordur. senin şimdi alacağın disk ise muhtemelen sata 3 olacaktır. çünkü ileriye dönük düşünüceksin. ve sata 3 disk alırsan sata 2 hızında çalışıcağı için hiç bir anlamı olmicak. bence alıcaksan ikinci el bi ssd al sata 2 olsun. onu kullan sistem için. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

hocam şöle düşün sen ssd aldında memnun kalmazsan ssd hala sende olucak yeni almak isteceğin laptopa takarsın o şekilde bile götürürsün ama ssd cidden farketirrir bi programın aılmasında dosyalar arası gezinmede yani ssd yi her şekilde ömrü bitene kadar istediğin yerde kullanırsın almışken 250 gb all en verimlisi 250 gb ler de oluyo

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

desteklemiyordur hocam sata 3, hdmi bile yok :) sata 2 olayını biraz araştırayım sağol hocam.

hocam baktım da 400-500 diyor 250gb olanlar, çok zor hocam onu almam ama aklımda bulunsun performans olarak.

der die das
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

al derim sonucta çöpe atsanda cıkartır ssd ni başka bir pc takarsın sorun yok

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

en fazla 100 liraya bulursan ikince el al yoksa sakın ssd alıpta bütçene yazık etme. ona vereceğin paraya eskisinide satıp üstüne koyup birazda zorlayıp yeni bi alet al

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
Toplam Hit: 1545 Toplam Mesaj: 10