Eşyalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Öyle böyle derken yıllar boyu saçma sapan şeylere bir sürü paralar harcamışım. 

Topladım, kendimce ne kadar gereksiz şey varsa, üstesinden geldim.

Sormak istiyorum, sizde durumlar nasıl? Fazla eşya canınızı sıkmıyor mu? Neyin koleksiyonunu yapıyorsunuz? Sizce ne atılmalı? Birşeyin atılmasına nasıl karar veriyorsunuz? Örneğin 5 kol saatiniz varsa ya da çakmağınız, neden 1 tane değil? Yaşla beraber tutumlarınız değişti mi? Alışveriş yapmaktan, ıvır-zıvır almaktan kendinizi alıkoyabilir misiniz? 

Felsefe, modern dünya kapsamında eşya, alışveriş hakkında aklınıza ne gelirse yazabilirsiniz.

Niçin o güne kadar 
    Dilsiz duran ne kadar 
    Eşya varsa dirilir 
    Yolumuza serpilir 
    Ufak böcükler gibi 
    Gezer onların kalbi 
    Üstünde döşemenin 
    Gizli bir didişmenin 
    Saati çalar o an 
    Birden bakar ki insan 
    Herşey karmakarışık. 
    Ayırmak olmaz artık 
    Bir kalbi bir taraktan 
    Ve kalb ağlayaraktan 
    Çekilir geri geri 
    Terkeder bu mahşeri. 

TiThousand tarafından 15/Eyl/15 01:48 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

en degerlı esyamı kaybettıkten sonra esyalara verdıgım deger azaldı ve esya sayımda öyle,çok sık seyahet ettıgım ıcın artık kendı felsefemi " heran toplanıp tasınacak kadar hazır ve az eşyan olmalı " kendime hayat tarzı belirledim.son 1 yıldır sanırım basardım seyahatlerımde cantamı 5 dk da hazırlayıp gıttıgım yerdede hıcbır esyanın eksıklıgını hıssetmeden yasayabılıyorum.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı

en degerlı esyamı kaybettıkten sonra esyalara verdıgım deger azaldı ve esya sayımda öyle,çok sık seyahet ettıgım ıcın artık kendı felsefemi " heran toplanıp tasınacak kadar hazır ve az eşyan olmalı " kendime hayat tarzı belirledim.son 1 yıldır sanırım basardım seyahatlerımde cantamı 5 dk da hazırlayıp gıttıgım yerdede hıcbır esyanın eksıklıgını hıssetmeden yasayabılıyorum.

Neydi o en değerli şey peki?

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Güncel.

‎‎‎
Toplam Hit: 767 Toplam Mesaj: 4
felsefe eşya alışveriş modern dünya