Ethernet Problemi(Mi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar benim eski pcyi başka bi odaya taşıdık. benim modemdende oraya adsl kablosu çektik(modem 4 portlu) oradaki eski pcye bağlayınca dün bağlantıyı hiç görmemişti; bu sabah deniyim dedim ağ adresi alınıyor dedi sevindirik oldum ancak sonra pc dondu. reset attım ve donup duruyor, adsl kablosunu çıkarınca ise donması geçiyor. aynı kabloya laptopu bağlayınca ise sorunsuz bi şeklde internete giriyor. eski pcmde xp var 8 yıllık bişey, sizce sorun ethernet kartından mı kaynaklanıyordur(o eski pc 1 ay önceye kadar bnm odamdan sorunsuz şeklde bağlanıyordu)

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalfa
    kalfa's avatar
    Erkek
    aynısı bendede oldu ethernet kartının yerini değiştir bide ağ kablosunu nazik sok bastırmadan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

hacı aynı problm bır yere kurdugumda basıma gelmıstı olay syle gelısıyor

swıchtten uzak bı noktada pcye cekılmıs olan cat5e data kablosunu uzak noktada calısıtıramadık ama aynı kabloyu bır hareketlı sehpa uzerınde bılgısayarı gezdırerek denemeye basladık gordukkı bellı mesafeyı gectıkten sonra yaklasık 0 mt yı gectıkten sonra kblo calısmıyor

sebeb ethernet kartından oldugun tespıt ettık kullanılan ethernet kartı ıbmdi imin bole bir sey oldugunu anladık

bence ethernet kartını degıstır eger kablonun saglam oldugundan eminsen

veya cat5e kablonun sonalandırmasını tekrar yap bıde renlerın standart olmasına ozen goster cunku cat5e kablodakı paır lerdekı spiarların bellı bır ozellıgı var  kullanacagın renkler sadece turuncu pair ve yesil pair olsuun

kolay gelsın

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    ethernet kartını sök pc den tamamen kaldırılsın aygıt yöneticisinden de kontrol et ondan sonra pc yi yeniden başlat ethernet kartını tak tanıt cd le ya da disketle neyse sorunun büyük ihtimalle çözülecektir olmazsa pc de virüs de olabilir virüs taraması yapmayı dene bunlar da olmazsa tek yol eski yöntemler olan format derim ben :D illa ki o pc yi internete bağlayacaksan eğer

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    abi ethernet kartını değiştirdim gene olmadı :s bu seferde yine ağ adresini alcak gibi oluyo ama 1 snye sadece sora ağ bağlantısı bulunamadı diyor. kafayı yicem ya pederin pc; pederde kafamı skiyo.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
Toplam Hit: 2346 Toplam Mesaj: 5