folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ethernet Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

Ethernet Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

Merhaba  arkadaşlar,bir süredir internet sorunu yaşıyorum kasanın arkasındaki  internet kaplosunun girdiği  switchde  yeşil ışık yanıyor arada birde turuncu yanıyor ama  bağlantı sıfır  hiç bir bağlantı belirtisi yok.  aygıt yöneticisinden ethernet kartına baktım hiç bir sorun yok olaya bir türlü anlam veremedim

çözüm aşağıda belki başka birine lazım olur

hizmetlerden kabloluyu başlat diyorsunuz ve pc yeniden başlatıyorsunuz

Naruto tarafından 14/Eki/15 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

yeşil ışık çalıştığını yani takılı olduğunu gösterir diğer ışık ise bir transfer olduğunu belirtir modemden kaynaklanan bir sorun olabilir veya kabloda sorun olabilir. Aynı kabloyu başka bilgisayara tak bak bakalım sorun varmı devam ediyorsa kabloyu değiştir bide öyle dene bunlardada aynı problemi veriyorsa modemde olabilir sorun şimdilik aklıma gelenler bunlar.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

yeşil ışık çalıştığını yani takılı olduğunu gösterir diğer ışık ise bir transfer olduğunu belirtir modemden kaynaklanan bir sorun olabilir veya kabloda sorun olabilir. Aynı kabloyu başka bilgisayara tak bak bakalım sorun varmı devam ediyorsa kabloyu değiştir bide öyle dene bunlardada aynı problemi veriyorsa modemde olabilir sorun şimdilik aklıma gelenler bunlar.

teşekürler hocam ama  kabloda sorun yok hocam ,işin aslı ben pc de  interneti devre dışı bırak yapmıştım ama sonra düzeltim restart attım böyle oldu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

o zaman donanımsal değilde yazılımsal olabilir bi driverlarını güncellene sil/yükle belki devre dışı bırakırken yazılımda sorun oluşmuş olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

o zaman donanımsal değilde yazılımsal olabilir bi driverlarını güncellene sil/yükle belki devre dışı bırakırken yazılımda sorun oluşmuş olabilir.

teşekürler hocam sorunu buldum

Toplam Hit: 672 Toplam Mesaj: 5
ethernet