Ethical Hacking Hakkında Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

İyi geceler müridler. 2 yıl önce bizim okulda bilge adam bir seminer vermişti ethical hacking hakkında o günden beri kafamda bu kursa yazılma düşüncem var. Bu eğitime daha önce katılmış olan müridler var mı katılsam ne kadar faydalı olur , eğitim ve sertifika bi işime yarar mı yoksa eğitime gitmedende bu sertifikayı alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler

Si vis pacem para bellum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jigsaw
    Jigsaw's avatar
    Erkek

hocam bizede hacking hakkinda gelip bi seminer vermislerdi . sana su kadar söyliyim bilge adamda şöyle bi sistem var adamlar cabaya bakiyo . bilge adam

binasina girdiginde o lobideki kisi öyle bir sorguya cekio ki sizi öyle böyle değil . adam sunu ogrenmeye calısıyo bu adam harbiden ögrenmek icin mi gelmis buraya

yoksa öyle sertifika gibi bi kagit parcasi almaya mi gelmis diye once seni bi güzel sorguya tabi tutuyolar . Yani kısacası şöyle;  adamlarda elini kolunu sallayarak

sadece para verip kursa yazilma gibi bi mevzu yok orda senin cabana bagli hersey . He şu kadarini söyliyim Bilge Adam baya pahali eğitim verir

Başkalarına hakim olan kuvvetlidir, kendine hakim olan kudretlidir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bilge adam'ın CEH egitimi verdigini bilmiyordum.

bak hocam, Jigsaw'ın dediklerine paralel olarak senin aldıgın sertifika sadece bir kagıt parcasıdır. bilge adam'daki bi yazılımcı bayanla sohbetimiz olmustu, kendisi de belirtti, egitmen olarak basvuranların sertifikalarına bile bakılmaksızın ön egitimden geciriyorlar, yani bu adam gercekten bunu biliyor mu bilmiyor mu diye.

CEH egitimi almadan da sınavlara girerek sertifikayı alabilirsin. tabii bu senin bilgi düzeyine ve ingilizcene baglı.

önce sunu kendine sor, ben ne yapmak istiyorum ? diye. yazılımcı mı olacaksın sistemci mi ? bilgi güvenligi alanında kariyer yapmak istiyorsan calıs. sertifikanın elbet sana katkısı olacaktır tabii bundan önce asıl bu isin odagı olan CCISP sertifikası var.

ayrıca CEH egitimine katılacaksan, orta düzey Linux bilgin olmalı bana göre, cünkü cogu sey Linux üzerinden anlatılır. bilmeden gidersen parana yazık olur bence.

daha fazla acıklama yapardım da su an laptop kucagımda film izliyorum :) simdilik diyeceklerim bunlar, önce bir düsün derim, kolay gelsin.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Hocam ben matematik mühendisliği öğrencisiyim şöyle bişey var bizim bölümde aşırı düzeyde algoritma kastırdılar çoğu sistem nasıl çalışır mantığı nedir hangi yollardan geçer çoğunu biliyorum sayılır ama şuda var teorik anlamda bilgim iyi olmasına rağmen uygulamada bi şekilde birilerinin yol göstermesi gerekiyor ben liseden beri baya bi ilgileniyorum güvenlik konusunda ama internetten ne derece öğrenebilirsin çoğu kişi kullanımı kendisine saklıyor yabancı sitelerdede o zamanki ingilizce seviyem yeterli olmadığı için faydalanamıyordum öss ydi üniversiteydi derken baya bi boşladım ama bu güvenlik konusu hep içimde kalmıştır :) yazılımcı olsam bile bu ceh sertifikasını bi şekilde almayı düşünüyorum + linux demişsin backtrack 4 ü biraz kurcaladım az çok bişeyler biliyorum gidersem muhtemelen onun üzerinden gösterirler ilgilendiğiniz için sağolun giden bi kaç kişiye sorup biraz daha araştırıyım :)

Si vis pacem para bellum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WarHead
    WarHead's avatar
    Erkek

Sistem - network - linux bilginizin iyi olması lazım o zaman paran boşa gitmez  :) hoca

Emekli
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek
    Bilge adami bilmiyorum ancak ceh egitimi konusunda bilgi guvenligi akademisini siddetle oneririm, huzeyfe onal i taniyan tanir zaten sayili guvenlikcilerdendir. Ayrica bir cok kisinin elinden tutmus cok kaliteli bir insandir pisman olmazsin. Www.bga.com.tr not:kurumla herhangi bir baglantim yada cikarim yoktur, sadece ekipten birkac kisiyi taniyorum, reklam olarak algilanmasin :)
Toplam Hit: 2371 Toplam Mesaj: 6