folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Eticaret Siteleri Yasal Sözleşmeleri Nelerdir

Eticaret Siteleri Yasal Sözleşmeleri Nelerdir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

Selamlar,

WoCoomerce alt yapısıyla temel olarak çalışır şekilde eticaret sitesi hazırlandığında boş siteye mecburi prosedure göre gerekli bütün yasal olarak zorunlu sözleşmeler nelerdir? ayrıca bunların dışında yasal zorunluluk taşıyan durumlar var mı?(örneğin: çerez, politika bilgilendirmesi gibi) varsa nelerdir? bu konuda tecrübesizim, 'eksik bir şey yapmak, istemiyorum' daha önce eticaret tecrübesi yaşamış kişiler web sitesi için gerekli sözleşmeleri veya ellerinde varsa modül paylaşırsalar da süper olur, teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hepisuburada 

n11 

trendyıol 

vs gır sozlesmelerıne bak uyarla hocam

ek olarka kvkk bak yeterlıdır 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

hepisuburada 

n11 

trendyıol 

vs gır sozlesmelerıne bak uyarla hocam

ek olarka kvkk bak yeterlıdır 

Eyvallah hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

mesafeli satış sözleşmesi

kullanım sözleşmesi

gizlilik sözleşmesi 

olmazla olmaz mesafeli sözleşmeler yönetmeliğini de resmi gazeteden bulup inceleyebilir kendi ürün gamına göre sözleşmeyi güncelleyebilir ve hakları görebilirsin.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

kullanım sözleşmesi

gizlilik sözleşmesi 

olmazla olmaz mesafeli sözleşmeler yönetmeliğini de resmi gazeteden bulup inceleyebilir kendi ürün gamına göre sözleşmeyi güncelleyebilir ve hakları görebilirsin.

Eyvallah abi bunların dışında örneğin mesela log tutmak zorunda mıyız? ve tutarsak neleri kapsar bunun gibi, sözleşmelerin dışında kalan ayrıntılar neler acaba(elektronik ticaret sistemine kayıt olayları gördüm) internette herkes farklı şeyler yazmış konulara bakınca web sitesi değil evrak dosyası hazırlıyormuş gibi hissettim :D amacım tam teşekküllü, bir problem yaşarsak istedikleri herşeyi hazır edip vermek için şimdiden eksiklikleri tamamlamak istiyorum da kafam karıştı valla alt tarafı bakkal mantığında ürün satıcaz sadece kargoyla göndericez ne çok şey var

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı
    sRcN bunu yazdı

kullanım sözleşmesi

gizlilik sözleşmesi 

Eyvallah abi bunların dışında örneğin mesela log tutmak zorunda mıyız? ve tutarsak neleri kapsar bunun gibi, sözleşmelerin dışında kalan ayrıntılar neler acaba(elektronik ticaret sistemine kayıt olayları gördüm) internette herkes farklı şeyler yazmış konulara bakınca web sitesi değil evrak dosyası hazırlıyormuş gibi hissettim :D amacım tam teşekküllü, bir problem yaşarsak istedikleri herşeyi hazır edip vermek için şimdiden eksiklikleri tamamlamak istiyorum da kafam karıştı valla alt tarafı bakkal mantığında ürün satıcaz sadece kargoyla göndericez ne çok şey var

etbise kayıt olman yeterli bunun dışında da sanal pos konusunda bir aracı kurum ile çalışırsın minimum 24 ay sipariş ve üyelik bilgilerini de sistem üzerinde tut yeterli onun dışında kvkk bildirimi zorunluluğu varsa bununla ilgili kvkk bilgilendirmesi yaparsın. Hakkımızda ya da iletişim gibi bir sayfa üzerinden ziyaretçinin ulaşabileceği şekilde firma adı, ünvanı, adresi, telefon, email, yetkili kişi, vergi no ve vergi dairesi paylaşma zorunluluğu da mevcut genelde erişimin çok zor olduğu yerlere koyarlar. Birde bireysel faturalandırma için TC kimlik No alman zorunlu kurumsal faturalarda ise vergi no ve vergi dairesi zorunluluğu var. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
Toplam Hit: 1102 Toplam Mesaj: 6
eticaret eticaret sözleşme eticaret sözleşme prosedur