folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Ev Ve Araç İçin Kredi Kullanmak ?

Ev Ve Araç İçin Kredi Kullanmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Merhabalar 2 tane sorum var ?

öncelikle

eşimin(memur) ve benim(özel) toplam gelirimiz 6.000 tl

1.000 tl kira ödüyoruz ve 1.000 tl de giderimiz oluyor. kalan para 4.000

Beylikdüzünden 180.000 tl civarı ev almayı düşünüyorum.

Yaklaşık 80,000 peşinatım var.

Halkbanktan 100.000 kredi ve 48 ay vade ile aylık 2500 tl ev kredisi çekicem.

Yazın haziranda yanı 8 ay sonra, eve yerleşmeyi düşünyorum.

1)Mal sahibine ödeme nasıl yapılıyor, parayı kaptırmadan ödeme işlemini nasıl yaparız ?

Eve yerleştikten sonrada işi gidiş için araca ihtiyacım olacak

1000 tl de kira vermeyeceğimiz için 30.000 Tl 36 ay vade ile  ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorum,

bu (http://www.kampanyabulucu.com/kredi-oderken-tekrar-ikinci-bir-kredi-cekebilir-miyiz/) adreste şunu okudum

"ikinci Kredinizi İlk Kredinizden Daha Düşük Faiz İle Almak İçin Ne Yapmalısınız?

Pek çok banka ikinci kredisini çekmek isteyenlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hatta bunun için ilk krediyi onlardan çekmiş olmanız bile gerekmez. Bu kolaylıktan faydalanabilmeniz için yapmanız gerekenler çok basittir.

Bankalara giderek bir kredi kullandığınızı ve hala onu ödediğinizi belirttikten sonra ikinci kez kredi talep ettiğinizi belirteceksiniz. Banka görevlisi eğer size; “İlk kredinizi ödemek için mi bu krediyi çekmek istiyorsunuz” dediğinde kendisine olumlu cevap verin.

Çünkü bu krediyi çekince, ilk kredinizin tamamını peşin ödemek gibi bir zorunluluğunuz yok. İsterseniz gerçekten tamamını ödersiniz, isterseniz taksit taksit ödemeye devam edersiniz. Banka görevlisi bunun üzerine sizden ilk kredinizin belgelerini talep edebilir. Bu durumda siz de istenen belgeleri ibraz eder ve başvurunuzu yaparsınız.

İlk kredinizi ödemek istediğiniz için ikinci krediyi çekmek istediğinizi belirtirseniz,  yıllık faiz oranı üzerinden yaklaşık %10 ile 20 arası bir indirimden faydalanabilirsiniz."

2)Yukarıdaki olay ne kadar doğrudur ?

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    y10
    y10's avatar
    Erkek

1)Mal sahibine ödeme nasıl yapılıyor, parayı kaptırmadan ödeme işlemini nasıl yaparız ?

taşınmaz satışı kanuni olarak taşınmazın bağlı bulundugu tapu müdürlügünde yapılacak bir sözleşmeyle yapılır. Uygulamada güvenlik açısından tapu müdürlügünde yapılacak olan sözleşmeden önce noterde ' taşınmaz satış vaadi sözleşmesi ' yapılır. bu sözleşme ile siz, malik  ev sahibine satış bedeli olan parayı vermeyi taahhüt ederken malikte tapu müdürlügünde yapılacak sözleşme ile evin mülkiyetini sizin üstünüze geçirme taahhütü altına girer. yani bir nevi önsözleşme.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    keskinlikursat
    keskinlikursat's avatar
    Erkek

para sana verilmiyor zaten kredi çektigin para banka aracılıgı ile direkt ev sahibine veriliyor  eve ipotek konuyor...

banka avukatı felan tapuya geliyor  ilk önce tapuyu alıyorsun sonra kredi yi blokeden çözdürüyorsun tapudan alınan belge ile  para ev ahibine geçiyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek

Hocam bilmem  4 duvara nekadar ihtiyacın var ama , nakit para herzaman beni cezbeder.

Ben yahudi ticaretini severim abi , bir mal alıyorsan aldığın ürün fiyatının 4/1 kadarda yan cebinde nakit bekletmen lazım.

Ki tekrar bana sorarsan inşaat sektöründeki anormalize rakamlar önümüzdeki yıllarda (-) yöne ilerleme kat edecektir.

en baba  1 dairenin maliyeti toplam 50-60 bin lira iken uçuk rakamlar. nereye kadar gidecek ?

Adına hayırlısı ama nakit paran varsa gidip kapitalizme boyun eğme derim.

Bu sistemi değiştiremeyeceğim ama , boyun eğmeyide düşünmüyorum.

Genel ekonomiye bakınca , emlak son 3 yıldır yüksek karlar bırakmıyor 5 sene öncesine kadar  %30-%40 arasıda yapıcagın kar  

son senelerde % 10 lara indirgendi ve söyleki % 10 luk bir kar , zaten süreçte kendini  daha da düşüruyor . nakit 180 aldığın evin 2 sene sonra 200 e satarsan sence kar edermısın ?  bence etmezsin :)  çünkü nakitin değer kaybediyor abi .

Ama şimdiden hayırlı olsun. 

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

100k yerine 130k konut kredisi çek 

48 ay yerine birtaz daha uzat ödemeni yine 2.5 civarına düşürürsün

şuan oranlar 0.95 araç kredi yada ihtiyaç kredisi için o faizlerde çekemezsin

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

banka memurula birlikte gidiliyor tapuya

yani sen paraya dokunmuyorsun bile geri kalan herşeyi banka yapacak :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

ev kredisi çekeceksen. sen hiç birşeye karışmıyorsun. banka senin adına evi satın alıp ödemeyi satıcıya yapıyor. basitçe banka evi alıp sana kiralıyor. borcu bitince senin oluyor. bende banka kiracısıyım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

teşekkürler müridler

araba için tam ne kadar çekecemiz kesin olmadığınadn ev kredisi ile almayacağım(birde ev kirası ödeyeceğimiz için 8 ay boyunca sıkıntı). (2 binden az oynuyor)

2)nolu şıkka cevap veren olmadı onuda deneriz artık.

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

hocam eşin devlet memuru ise birini yani arabayı onun üstüne çek ev kredisini kendi üzerine çek . maaş aldığı banka düşük faiz verebilir . birde madem ev alacaksın ulaşım olayına çok dikkat et 

şimdiden hayırlı olsun 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02