folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Evde Çay/Kahveden Kafein Ekstraksiyonu Nasıl Yapılır

Evde Çay/Kahveden Kafein Ekstraksiyonu Nasıl Yapılır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Sorum başlıktaki gibi. 

Kahveler çok acı geliyor(gerçek kahve  olunca maalesef böyle 3ü bir arada kahve oranı %25 civarı) şeker falan pek acılığı gidermiyor. Çalışmak için içiyorum fakat işkence oluyor bu çalışma mevzusu.

İnternetten baktım bulamadım evde yapabileceğim , elimde çalışabileceğim kimya labı ve malzemeleri yok açıkçası kimya sitelerinden sipariş uzun sürer ve pahalıya patlar. 

Çaydan kahveden kafeini nasıl ayırırım? Alkol içinde çözünüyor öyle yapılır denmiş öyleyse gidip vodka falan alayım çözdüreyim , yöntem bilmiyorum. Redbul tarzı şeyleri içemem biraz da bu sebepten arıyorum. Dikkat toplamak için ginseng çayı falan içeceğim de dikkat toplamaktan çok hormonları çalıştırıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Adrenalin bas şırıngayla kalbine :D kafeini ayrıştırıp nası içicen ? kahve iç, 3ü 1 arada uykunu açmaz. Sade şekersiz, zift gibi bir kahve ilaç niyetine dik kafaya. acı şurup gibi düşün, yarım saate patlama yaşarsın :D ya da yeşil elma ye, uykuyu açıyor ama kısa süreli. yine kısa süreli bir teknik de mastürbasyon ama bunda da enerji kaybı oluyor, son tercihin olsun. bi seçenek de yine 1 saat etkili, don atlet sokağa çık gecenin bi yarısı, g*t donunca uyku kalmıyor. 

Kafein nası ayrıştırılır bilmiyorum ama çalıştığın alandaki oksijen seviyesini yüksek tut bu da son seçenek olsun :D

ozgunlu tarafından 18/May/15 16:07 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

yanlış anlamışım, düzenledim.

AlbayHardal tarafından 18/May/15 16:10 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Decaf kahve/cay yokmu? kafeinsiz?

Calismak icin kahve niye iciyorsun? uyku kacirmak icin mi ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo
    cordelian bunu yazdı

Decaf kahve/cay yokmu? kafeinsiz?

Calismak icin kahve niye iciyorsun? uyku kacirmak icin mi ?

diikkatii sağlıyor hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Ockham'ın usturasına göre basit olan doğrudur.

İşin kimyevi bölümüne girmektense piyasada satılan toz kahve, süt tozu ve şeker ilavesi yöntemine neden girişmediğinizi merak ediyorum. Neredeyse her türlü ülkenin kahvesine erişebildiğimiz bir piyasamız var. Büyük marketlerde, oralarda olmasa bile lokal pazarlarda, hanlarda bunlar mevcut. 

Sırf kafein odaklı bir ürün arıyorsan kafein hapları var ama ben şahsen kimseye önermem de kullanmam da. Kahve bile belirli miktardan sonra vücudu etkilerden sentetik haplar insanı mahveder.

Vitamin eksikliğin olabilir. Bence bir kan testi yaptır. Dikkatsizliğin sebebi psikolojikte olabilir. Uykusuzlukta özellikle şu hava değişim döneminde artarak insanın vücudunda miskinliğe sebep olabiliyor. Yetersiz uyku da odaklanma ve dikkatsizliğe sebep olabilir. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

sen sadece kafein mi içmek istiyorsun dğrumu anladım hocam

"bea"
Toplam Hit: 1528 Toplam Mesaj: 7