Evimde Görülen Böcek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hocalar Merhaba,

Son birkaç aydır evimde bu böcekten görmekteyim. Çok sık aralıklarla görmüyorum (haftada 1 veya 2 tane garanti. Son zamanlarda artmaya başladı) fakat özellikle banyoda rastlıyorum. Ya yerde ya da duvarda sabit veya hareket halinde yakalıyorum bunlardan. Banyonun her banyoda olduğu gibi havalandırması var ve duşakabin mevcut (acaba havalandırma boşluğundan mı geliyorlar yoksa duşakabinin veya banyo dolabının altında yuvalandılar mı bilemiyorum). Birkaç defa da koridorda rastladım ve en son bu fotoğrafları yatağımın üzerinden çektim :) Çok hızlı hareket etmekte (bazen yakalamakta zorlanıyorum), zararsız bir canlıya benziyor. Öndeki iki anteni sürekli hareketli, belli ki algıları bayağı kuvvetli :D Bu böceğin adı, türü nedir ve nasıl kurtulabilirim ? Fikirlerinize ihtiyacım var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Ev kullanımı için uygun olan Bayer'den Ficam W veya K-Othrine SC al. İnternette bulursun. Sprey şişede uygula. 5-6 ay bütün böceklerden tamamından kurtulursun.

Yanlız alırken son kullanma tarihlerine dikkat et, geçmiş veya 1 ay kalmış olan alma.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

%90 gümüş böceği. Nemli yerlerde yaşaıyor ve zararsızmış ama yine de görmek istemezsin, ilaçla kaybolur;

https://www.kisa.link/NJi7

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Teşekkür ederin hocalar. İlaçları alıp en yakın zamanda kurtulmayı planlıyorum :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Novartis agita uçanın kaçanın yok edicisi .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zep_lin
    Zep_lin's avatar
    Erkek

Gümüş böceği çamaşır suyuyla temizle etrafı boğularak ölüyorlar sonra leşlerini temizlemek için bir sultan papağanı al tamamdır.

Gökler Yerler Bir Olmuş, Sonsuz Sıfırdan Fazlaymış.
Toplam Hit: 1389 Toplam Mesaj: 6
böcek