Evin Salonuna Meyhane Dekoru Vermek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

amerikan mutfaklı küçük bir salon var.

muslugun olduğu mutfak tezgahının önünde aynı boyda uzunlamasına bir siyah granit tezgah daha var.

yani salon meyhane bar konseptine kolaylıkla çevrilebilir. ikinci tezgaha 3-4 tane ahşap bar sandalyesi düşünüyorm. 

yine ikinci tezgahın üstünde tavana monte dolap var tahmini bir bucuğa iki bucuk üç metredir. 

bu dolabın arkasına filmlerin konserlerin en özel anlarının fotografını siyah beyaz şekilde afiş olarak asıcam.

afiş tek parça birleştirilmiş karelerden oluşucak. işte bi tarafında eddie wedder'in pinkpop92 konserinde kameraların direklerine

tırmanıp konser alanındaki seyircilerin üstüne atlamasının fotografı.

bi tarafında bi kare işte gandalf'ın beyaz atıyla minas tirith'e meşhur gidişi. 

bunun gibi çoğu bana özel olan birsürü anın karesi.

tabi meyhane konsepti olacağı için ortaya en büyük kareyi kemal sunalın meraklı köfteci filminde , meyhane sahnesindeki

anı koymayı düşünüyorm. arkasında darbukacı ve kemancıyla birlikte şarkı söylerken ki candan hali.

aynı meyhanede görebileceğimiz şeylerin tamamını tezgahların üstüne koycam zaten. şarap fıçısından tutun da

şişeleri koymalık bara kadar. hatta tuzluğundan peçeteliğine kadar.

duvarlar için fikrinizi isticektim. yıkık dökük sıvası sökülen model duvar  kağıtları var tüm salona onu mu kaplasam. 

yoksa kendim duvara eskitme havası verebilir miyim. verirsem nasıl veririm.  nemli rutubetli köhne kasvetli loş bir hava ?

bu ve bunun gibi bütün önerilerinize fikirlerinize açığım. poster afiş önerilerinizi de bekliyorm. kısaca herşeyi bekliyorm.

neyzen tevfikten, ömer hayyamdan beyitler filan da düşünüyorm ayrı köşelere.

bunun gibi edebi sanatsal fikirler de çok hoş olur.

tabi lan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Su anki halini fotograf paylasir misin?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

ampuller turuncu olsun, kırmızı olursa başka bir hava verir.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Yazı diliyle çok ayrıntılı tarif etmişsin ancak fotoğraf olmadan bir çok kişinin yazılı okuyup fikir verebileceğini sanmıyorum.

‎‎‎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Sürekli arkadaşlarınla zaman geçiriyorsan ev için bu şeylerin zamanı 90 larda kaldı ama bu olabilir yine de.

Bir de @antikky nin dediği gibi nasıl bir fotoğrafın  var haleti ruhiye düşündüklerini yansıtan?

weskeyy tarafından 28/Nis/20 07:58 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek

Hocam www.anasonisleri.com adresinde güzel bir masa örtüsü, kadeh, poster ve eski fotoğraflar mevcut. Rakı kitapları da mevcut, bir bak istersen. 

Nerede o eski günler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

Sürekli arkadaşlarınla zaman geçiriyorsan ev için bu şeylerin zamanı 90 larda kaldı ama bu olabilir yine de.

Bir de @antikky nin dediği gibi nasıl bir fotoğrafın  var haleti ruhiye düşündüklerini yansıtan?

işte artık ben evde vakit geçirmek istiyorm. zaten aşının uygulanması 2022 diyenler bile var iken evde zaman geçirmekten baska çaremiz de yok gibi. 

zaten bu kapalı olan esnafların durumu biraz daha uzarsa hepsi iflas edicek en sevdiğim mekanlar bir bir kapanmış olacak. sürece uyum sağlamak biraz benimkisi.

kedi de sahipleniyorum. meyhane mi de eve getiriyorum. spor salonumu da.

90larda bizim evimiz de öyleydi ayrıca. ancak salonun sadece bir köşesinde bar vardı. 

benim yapmak istediğim direk salonun kapısından girer girmez salaş bi meyhaneye giriyormuş havası almak. 

dolabın arkasına asacağım siyah beyaz büyük afişi soruyosn galiba. şablon olarak kafamda hazır. onlarca resimin birleşmesinden olacağı için

belki son ana kadar eklemelerim olabilir diye bekletiyorum bastırmayı en sonraki iş olarak.

salonun fotografını da ancak yarın atabilirim soranlar için.

tabi lan
Toplam Hit: 1231 Toplam Mesaj: 7
sahillerinde bekliyorum ada